środa, 21.11.2018

Budżet Obywatelski 2019 – harmonogram zebrań osiedlowych

22 listopada w Zamościu rozpocznie się seria zebrań osiedlowych
22 listopada w Zamościu rozpocznie się seria zebrań osiedlowych fot. Adrian Such (archiwum – rok 2016)

22 listopada w Zamościu rozpocznie się seria 16 zebrań osiedlowych, która potrwa do 7 grudnia. W trakcie zebrań będzie można zagłosować nad projektami do Budżetu Obywatelskiego 2019.

Przypomnijmy – Budżet Obywatelski jest realizowany w Zamościu od 2014 roku. Polega na tym, że mieszkańcy wszystkich 16 osiedli zgłaszają swoje pomysły na inwestycje osiedlowe, a potem nad nimi głosują.

Dotychczas zamojskie osiedla otrzymywały po 100 tys. złotych na inwestycje, co dawało łączną kwotę 1,6 mln złotych. — Na przyszłoroczne projekty przewidziano kwotę 2 mln złotych, po 125 tysięcy na każde zamojskie osiedle – poinformował nas Marek Gajewski, rzecznik prezydenta miasta.

Głosowanie internetowe w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019 rozpoczęło się 1 października (o czym informowaliśmy tutaj) i trwało 19 dni. — W wyznaczonym terminie oddano 2 152 głosy – wyliczył Marek Gajewski.

Po głosowaniu internetowym przyszedł czas na zebrania osiedlowe. Osoby, które zagłosowały już przez internet, nie mogą głosować ponownie.

Seria zebrań na wszystkich 16 osiedlach rozpocznie się już jutro (22 listopada) i potrwa do 7 grudnia. Szczegółowy harmonogram jest dostępny na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Zamość.

© autor/źródło: Portal Zamojski; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także: