Sport

Wiadomości sportowe, relacje z imprez sportowych organizowanych w Zamościu.

Zgodnie z naszą zapowiedzią, wczoraj w Zamościu odbyła się uroczysta inauguracja wielkiego wydarzenia sportowego – Mistrzostw Europy Juniorów i U23 w podnoszeniu ciężarów.

Przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zamościu powstała sala mat. Będą z niej korzystać szkoły oraz kluby sportowe trenujące sztuki walki.

Polscy siatkarze zdobyli złoto na Mistrzostwach Świata 2018, zwyciężając 3:0 (28:26, 25:20, 25:23) w finałowym meczu z Brazylią.

Wiktor Czubski, 19-letni reprezentant Aeroklubu Ziemi Zamojskiej, zdobył 3. miejsce w 46. Szybowcowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Lesznie.

Paweł Fajdek, zawodnik KS Agros Zamość, zdobył srebrny medal w rzucie młotem podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Berlinie. Na najwyższym stopniu podium stanął Wojciech Nowicki.

Zgodnie z naszą zapowiedzią, dziś na Rynku Wielkim w Zamościu rozegrano mecze finałowe turnieju Plaża Open Zamość 2018.

Dziś w Zamościu rozpoczęła się oficjalna część Plaży Open Zamość 2018. Wczoraj przed Ratuszem rozegrano turniej amatorski.

W ten weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open 2018. Przed Ratuszem pojawiło się już boisko do gry w siatkówkę plażową.

Już jutro (15 lipca) finał Mistrzostw Świata 2018 w piłce nożnej. Transmisję meczu Francja-Chorwacja będzie można oglądać przed Ratuszem.

Dominik Typek z Aeroklubu Ziemi Zamojskiej stanął na podium podczas XXIII Mistrzostw Polski w Akrobacji Szybowcowej.