Sport

Wiadomości sportowe, relacje z imprez sportowych organizowanych w Zamościu.

Za nami VIII Turniej Mikołajkowy w halowej piłce nożnej z udziałem miast partnerskich, organizowany przez Diecezjalny Klub Sportowy „Gaudium” Zamość. Która drużyna okazała się najlepsza?

Zgodnie z naszą zapowiedzią, dziś w Zamościu rozgrywany jest VIII Turniej Mikołajkowy w halowej piłce nożnej z udziałem miast partnerskich, organizowany przez Diecezjalny Klub Sportowy „Gaudium” Zamość.

W sobotę (17 listopada) w Zamościu odbyły się VI Okręgowe Zawody Modeli Szybowców Halowych klasy F1N. W rywalizacji wzięli udział zawodnicy z różnych zakątków województwa lubelskiego.

Dziś (31 października) do księgarń trafiła „Petarda” – książka napisana przez Pawła Fajdka, trzykrotnego mistrza świata w rzucie młotem, zawodnika KS Agros Zamość. Do naszej redakcji trafiły już pierwsze recenzje.

Wioleta Szerafin, zawodniczka Zamojskiego Klubu Karate Tradycyjnego, zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Świata w Tradycyjnym Karate-do, które odbywają się właśnie w Kanadzie.

Zgodnie z naszą zapowiedzią, wczoraj w Zamościu odbyła się uroczysta inauguracja wielkiego wydarzenia sportowego – Mistrzostw Europy Juniorów i U23 w podnoszeniu ciężarów.

Przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zamościu powstała sala mat. Będą z niej korzystać szkoły oraz kluby sportowe trenujące sztuki walki.

Polscy siatkarze zdobyli złoto na Mistrzostwach Świata 2018, zwyciężając 3:0 (28:26, 25:20, 25:23) w finałowym meczu z Brazylią.

Wiktor Czubski, 19-letni reprezentant Aeroklubu Ziemi Zamojskiej, zdobył 3. miejsce w 46. Szybowcowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Lesznie.

Paweł Fajdek, zawodnik KS Agros Zamość, zdobył srebrny medal w rzucie młotem podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Berlinie. Na najwyższym stopniu podium stanął Wojciech Nowicki.