sobota, 20.10.2018

Zamość zainaugurował Mistrzostwa Europy w podnoszeniu ciężarów

W inauguracji wzięli udział m.in. tancerze ZPiT „Zamojszczyzna”
W inauguracji wzięli udział m.in. tancerze ZPiT „Zamojszczyzna” fot. Daniel Czubara, Gazeta Akademicka „Skafander” (materiał nadesłany)

Zgodnie z naszą zapowiedzią, wczoraj w Zamościu odbyła się uroczysta inauguracja wielkiego wydarzenia sportowego – Mistrzostw Europy Juniorów i U23 w podnoszeniu ciężarów.

Inaugurację zorganizowano wczoraj (19 października) w hali widowiskowo-sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji. Artystyczną oprawę uroczystości zapewnili tancerze Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”, a także muzycy – Night Rider Symphony wraz z Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod batutą Tadeusza Wicherka.

400 zawodników z 35 krajów

Część sportowa rozpoczęła się dzisiaj i potrwa do 27 października. Zawodników walczących o mistrzostwo można obserwować codziennie w godzinach 9.00-19.00 w hali tenisowej OSiR. Wstęp wolny.

W mistrzostwach bierze udział około 400 zawodników (zarówno kobiet, jak i mężczyzn) z 35 krajów: Albania, Armenia, Austria, Azerbejdżan, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Gruzja, Hiszpania, Islandia, Izrael, Kosowo, Litwa, Łotwa, Mołdawia, Niemcy, Norwegia, Polska, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Turcja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

Portal Zamojski jest patronem medialnym tych mistrzostw. Transmisje na żywo można oglądać w wielu miejscach w internecie, m.in. tutaj.

© autor/źródło: Portal Zamojski; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także: