środa, 31.10.2018

Paweł Fajdek, zawodnik KS Agros Zamość, napisał książkę

Głównym autorem „Petardy” jest Paweł Fajdek, zawodnik KS Agros Zamość
Głównym autorem „Petardy” jest Paweł Fajdek, zawodnik KS Agros Zamość fot. Rafał Oleksiewicz (materiał nadesłany)

Dziś (31 października) do księgarń trafiła „Petarda” – książka napisana przez Pawła Fajdka, trzykrotnego mistrza świata w rzucie młotem, zawodnika KS Agros Zamość. Do naszej redakcji trafiły już pierwsze recenzje.

„Petarda. Historie z młotem w tle” to zbiór anegdot i historii z życia jednego z najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletów.

Z „Petardy” dowiecie się, że lekkoatleci to w zdecydowanej większości weseli ludzie. Lubimy się śmiać, lubimy żartować i lubimy wikłać się w momentami przedziwne sytuacje. Ale mamy też umiejętność wychodzenia z nich w taki sposób, że później się z tego możemy śmiać – mówi Paweł Fajdek, który książkę napisał razem z dwoma dziennikarzami sportowymi: Pawłem Hochstimem i Pawłem Skrabą.

Na pewno z tej książki dowiecie się rzeczy, o których nigdy nie słyszeliście. Dowiecie się też tych, o których słyszeliście, ale niekoniecznie prawdę. A ponieważ przeczytacie w niej również o trudnych i przykrych dla mnie momentach, to jestem przekonany, że uwierzycie w to, że nie ściemniam. Tu jest sto procent prawdy – dodaje Fajdek.

Pierwsze recenzje

Pierwszymi recenzentami książki zostali m.in. dziennikarz sportowy Przemysław Babiarz i koszykarz Marcin Gortat.

Dobrze napisana książka, którą czyta się jednym tchem. Paweł Fajdek wysadza w powietrze nasze wyobrażenia o tym, co dzieje się na zapleczu trzech tytułów mistrza świata – napisał Przemysław Babiarz.

W „Petardzie” nie brakuje anegdot, dzięki czemu całość czyta się bardzo przyjemnie – ocenił Marcin Gortat.

Plany na przyszłość

Paweł Fajdek już na pierwszych stronach „Petardy” zapowiada, że to nie jest jego ostatnie słowo, zarówno na lekkoatletycznym stadionie, jak i na księgarskim rynku. — Mam zamiar napisać łącznie trzy książki. Pierwsza już jest, drugą napiszemy, mam nadzieję, po 2020 roku, gdy wreszcie zdobędę medal olimpijski, a trzecią, nazwijmy ją „Cała prawda o lekkiej atletyce”, już po zakończeniu kariery – ujawnia Fajdek.

„Petarda. Historie z młotem w tle” powstała nakładem wydawnictwa SQN. Mecenasem książki jest firma Polanik, producent sprzętu lekkoatletycznego. Jak poinformował nas Akademicki Związek Sportowy, patron tej książki, do tej pory w przedsprzedaży sprzedano ponad 1000 egzemplarzy.

© autor/źródło: nadesłane; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także: