poniedziałek, 05.03.2018

Pijany 16-latek zabrał ojcu samochód i jeździł nim ulicami Zamościa

Pijany 16-latek jeździł ulicami Zamościa
Pijany 16-latek jeździł ulicami Zamościa fot. Paolese, fotolia.com (archiwum)

Pijany 16-latek zabrał ojcu samochód i jeździł nim po ulicach Zamościa. Gdy go rozbił, postanowił… kontynuować jazdę.

Informacja o tym, że w okolicy ronda przy ul. Św. Piątka stoi porzucony i uszkodzony samochód, dotarła do dyżurnego policji w niedzielę tuż po godz. 2.00 w nocy. Kiedy policjanci przybyli na miejsce, zauważyli nastolatka idącego „wężykiem”.

Młodzieniec oświadczył, że nie ma nic wspólnego z porzuconym w niedalekiej odległości pojazdem. Zmienił jednak zdanie, gdy usłyszał, że policjanci ustalili właściciela pojazdu – okazało się, że jest nim jego ojciec – relacjonuje asp. Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Z ustaleń policji wynika, że chłopiec zabrał auto bez wiedzy rodziców. Na ul. Łukasińskiego stracił panowanie nad kierownicą, po czym uderzył w latarnię i zaparkowany tam inny pojazd. Nie zniechęcił się jednak do dalszej jazdy – kontynuował ją aż do ul. Św. Piątka. Dopiero tam porzucił uszkodzony samochód, aby do domu wrócić pieszo.

16-latek miał w organizmie prawie promil alkoholu. Policjanci przekazali go pod opiekę pełnoletniej siostry. Za swój wyczyn odpowie przed sądem dla nieletnich.

© autor/źródło: lubelska.policja.gov.pl; opracowanie/korekta: Portal Zamojski