piątek, 14.09.2018

Zamość: złodzieje weszli do mieszkania na os. Słoneczny Stok

Policja apeluje o ostrożność przy wpuszczaniu obcych osób do mieszkania
Policja apeluje o ostrożność przy wpuszczaniu obcych osób do mieszkania fot. eugenesergeev, fotolia.com (archiwum)

83-letnia mieszkanka Zamościa została okradziona przez osoby, które odwiedziły jej mieszkanie pod pretekstem naprawy awarii.

Do kradzieży doszło w mieszkaniu na os. Słoneczny Stok w Zamościu. Jak ustalili mundurowi, 83-letnia kobieta wpuściła do mieszkania dwie nieznane osoby, które powiedziały jej, że w piwnicy bloku naprawiają awarię wodociągową i poprosiły o odkręcenie kranu w łazience.

Gospodyni zgodziła się i kiedy mężczyzna opowiadał o zaistniałej awarii, będąca z nim kobieta plądrowała mieszkanie. Po ich wyjściu 83-latka zorientowała się, że z mieszkania zginęły ukryte w szafie pieniądze – relacjonuje asp. Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. Złodzieje zabrali prawie 3 tys. zł.

Nie jest to pierwsza taka sytuacja w Zamościu, dlatego policja apeluje o ostrożność i ograniczone zaufanie w kontaktach z obcymi. — Oszuści są bezlitośni i bez żadnych skrupułów wykorzystują naiwność i dobroduszność starszych osób – podkreśla rzeczniczka zamojskiej policji.

© autor/źródło: lubelska.policja.gov.pl; opracowanie/korekta: Portal Zamojski