poniedziałek, 29.10.2018

Podrobiona odzież na giełdzie w Mokrem. Zatrzymano 4 osoby

Nielegalne towary zostały zabezpieczone przez policję
Nielegalne towary zostały zabezpieczone przez policję źródło: zamosc.lubelska.policja.gov.pl

Wczoraj (28 października) na giełdzie w Mokrem doszło do zatrzymania czterech osób, które handlowały podrobioną odzieżą.

W niedzielnej akcji na giełdzie w Mokrem k. Zamościa wzięli udział policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, a także funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego z delegatur w Zamościu i Lublinie.

Mundurowi zabezpieczyli łącznie ponad 2200 sztuk kurtek, bluz, spodni dresowych, czapek, butów, bielizny i pasków do spodni, na których umieszczone były podrobione znaki towarowe wiodących marek odzieżowych – informuje asp. Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka KMP w Zamościu.

Nielegalny asortyment oferowały cztery osoby na kilku stoiskach – dwaj mężczyźni w wieku 23 i 25 lat oraz dwie kobiety w wieku 30 i 48 lat. — Wszyscy są obywatelami Bułgarii – dodaje rzeczniczka zamojskiej policji.

Towary zostały zabezpieczone, a handlarze aresztowani. Za naruszenie prawa własności przemysłowej grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

© autor/źródło: zamosc.lubelska.policja.gov.pl; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także: