Reklama

Informacja o cookies:
Używamy plików „cookie” i podobnych mechanizmów w celu monitorowania oglądalności. Możesz wyłączyć tę funkcję w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK

Promocja w portalu i poza nim

Dotknij, aby poznać możliwości

Baner w portalu

Cel: większa rozpoznawalność marki

Post na Facebooku

Cel: szybki dostęp do tysięcy odbiorców

Reklama w Google

Cel: większa oglądalność strony

Spoty w YouTube

Cel: większa rozpoznawalność marki
piątek, 29.07.2016

„Należy się nie poddawać i iść w zamierzonym kierunku” – wywiad z Anią Dąbrowską

Adrian

Wywiad przeprowadził

Adrian Such

Pokaż znajomym:
Płyta „Dla Naiwnych Marzycieli” cieszy się dużą popularnością i dobrymi recenzjami
Płyta „Dla Naiwnych Marzycieli” cieszy się dużą popularnością i dobrymi recenzjami
źródło: aniadabrowska.com

W drugim tygodniu sierpnia odbędzie się 4. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”. Podczas gali finałowej wystąpi Ania Dąbrowska, której postanowiliśmy zadać kilka pytań.

Reklama

Ania Dąbrowska – wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV. Swój debiut przed masową publicznością miała w programie „Idol” (Polsat, 2002 r.). Choć nie wygrała, została dostrzeżona, a jej kariera z roku na rok nabierała rumieńców. Zna się na muzyce do tego stopnia, że została jurorką w „The Voice of Poland” (TVP, 2011 r.). Do tej pory nagrała 6 albumów studyjnych, a jej najnowsza płyta „Dla Naiwnych Marzycieli” (2016 r.) pokryła się już platyną.

Urodziłaś się w Chełmie – mieście położonym niedaleko Zamościa i o podobnej wielkości. Teraz robisz ogólnopolską karierę. Czy zgadzasz się z powszechną opinią, że trzeba „wyfrunąć” z małej miejscowości, aby cokolwiek osiągnąć?

Jeżeli chcesz profesjonalnie zajmować się muzyką, Warszawa jest obecnie najbardziej odpowiednim miastem w Polsce, aby to zrealizować. Masz tutaj dostęp do wszystkich wydawnictw, studio nagraniowych i innych muzyków. Jest po prostu łatwiej wejść w ten świat.

W „Idolu” zajęłaś ósme miejsce, ale potem dałaś sobie radę, a nawet zostałaś jurorką w innym talent show, czyli „The Voice of Poland”. Co trzeba robić albo jakich błędów unikać, aby rozwinąć karierę po zwycięstwie lub odpadnięciu z tego typu programów?

Nie mam na to recepty. To nie jest tak, że moja droga była od „a” do „z” zaplanowana. Byłam zdeterminowana, chciałam nagrać płytę i do tego dążyłam. Należy się nie poddawać i iść w zamierzonym kierunku, a co najważniejsze – pozostawać sobą.

13 sierpnia wystąpisz podczas gali finałowej 4. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”. Jakiego repertuaru możemy się spodziewać? Po cichu liczę na „Charlie, Charlie”…

Obecnie część piosenek na koncertach pochodzi z mojej nowej płyty „Dla Naiwnych Marzycieli”. Później gram dobrze znane fanom utwory, więc jest nadzieja, że usłyszysz „Charlie, Charlie”.

Świetnie. Dziękuję za rozmowę i do zobaczenia na festiwalu.

Z Anią Dąbrowską rozmawiał Adrian Such. Obejrzyj teledysk do utworu „W głowie” »

4. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” potrwa od 10 do 13 sierpnia i zakończy się galą finałową na Rynku Wielkim. Tuż przed koncertem Ani Dąbrowskiej zostaną rozdane statuetki dla laureatów konkursu filmowego. Szczegółowe informacje publikujemy w osobnej zapowiedzi. Tak jak rok temu, Portal Zamojski jest patronem medialnym tego festiwalu.

Polub / udostępnij:
© autor/źródło: Portal Zamojski; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Tagi: Zamość | koncerty | festiwale | patronaty
Reklama