Reklama

Informacja o cookies:
Używamy plików „cookie” i podobnych mechanizmów w celu monitorowania oglądalności. Możesz wyłączyć tę funkcję w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK

Promocja w portalu i poza nim

Dotknij, aby poznać możliwości

Baner w portalu

Cel: większa rozpoznawalność marki

Post na Facebooku

Cel: szybki dostęp do tysięcy odbiorców

Reklama w Google

Cel: większa oglądalność strony

Spoty w YouTube

Cel: większa rozpoznawalność marki
środa, 21.12.2016

„To było jak sen i trwa do dziś” – wywiad z Radkiem Liszewskim z grupy Weekend

Adrian

Wywiad przeprowadził

Adrian Such

Pokaż znajomym:
Kadr z teledysku „Moje miasto nigdy nie śpi”
Kadr z teledysku „Moje miasto nigdy nie śpi”
źródło: weekend.fm

Weekend, Reni Jusis i Electric Girls będą gwiazdami tegorocznego sylwestra w Zamościu. Z Radkiem Liszewskim, liderem zespołu Weekend, rozmawia Adrian Such.

Reklama

Zabawa sylwestrowa na Rynku Wielkim rozpocznie się o godz. 21.00. Portal Zamojski jest patronem medialnym tego wydarzenia. Szczegółowy program (godziny poszczególnych występów) publikujemy w osobnej zapowiedzi.

Dużą atrakcją dla fanów disco polo będzie zespół Weekend, znany z przeboju „Ona tańczy dla mnie”, którego teledysk na YouTube bije rekordy popularności.

Poniżej publikujemy wywiad z Radkiem Liszewskim, liderem zespołu.

Urodziłeś się w Sejnach, małej miejscowości w województwie podlaskim. Wyczytałem na Twojej stronie, że nadal tam mieszkasz. Czy nie kuszą Cię duże miasta, pomimo sławy?

Miałem bardzo wiele zapytań o to, czy nie wygodniej by mi było mieszkać np. w Warszawie. Sejny to moja mała ojczyzna, tu się urodziłem, tu zbudowałem rodzinny dom, tu mam ciszę i spokój, gdzie mogę pisać i tworzyć, a także ładować akumulatory. Nie widzę potrzeby, abym miał mieszkać gdzie indziej, bo moja praca polega na wyjazdach i tak naprawdę dla mnie to nie ma znaczenia skąd wyruszę, np. do Zamościa.

Uczyłeś się muzyki od najmłodszych lat, ale podobno w szkole średniej grałeś coś innego niż disco polo...

Od najmłodszych lat grałem na perkusji i w szkole średniej graliśmy z kolegami wszystko, co się dało zagrać na instrumentach i tak naprawdę to nie miało znaczenia co gramy. Najważniejsze było to, aby grać, aby cieszyć się muzyką.

Weekend istnieje od 2000 roku, jednak największą rozpoznawalność przyniosła Wam piosenka „Ona tańczy dla mnie”. Spodziewałeś się takiego sukcesu, czy to było totalne zaskoczenie?

Zawsze marzyłem o sławie – o to, aby proszono mnie o zdjęcie czy też autograf, ale to co spotkało mnie za sprawą „Ona tańczy dla mnie” przeszło moje najśmielsze oczekiwania czy też marzenia. Tego nie da się przewidzieć czy zaplanować. To było jak sen i trwa do dziś.

Nie da się ukryć, że w całej Polsce powróciła moda na disco polo. Co takiego jest w tej muzyce, że zdobyła serca Polaków, również Twoje?

Muzyka disco polo jest szczera, a przede wszystkim rdzennie polska i to jest klucz całego sukcesu.

Sylwestrowy koncert zagrasz tym razem w Zamościu. Zapytam więc w imieniu fanek: czy znajdziesz chwilę na autografy i wspólne fotki?

Oczywiście, na to zawsze mamy czas, bo tak naprawdę to my jesteśmy dla fanów, a nie fani dla nas i tej zasady się trzymajmy.

Świetnie, w takim razie do zobaczenia na koncercie! Dzięki za rozmowę.

Ja również bardzo dziękuję. Do zobaczenia w sylwestra i przede wszystkim wesołych Świąt!

Z Radkiem Liszewskim, liderem zespołu Weekend, rozmawiał Adrian Such.

Polub / udostępnij:
© autor/źródło: Portal Zamojski; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Tagi: Zamość | sylwester | koncerty | imprezy | patronaty
Reklama