wtorek, 10.10.2017

15 października: Dzień Zwierzaka w Galerii Twierdza. Co w programie?

Galeria Twierdza w Zamościu zaprasza na Dzień Zwierzaka
Galeria Twierdza w Zamościu zaprasza na Dzień Zwierzaka źródło: publicdomainpictures.net (archiwum)

Galeria Twierdza w Zamościu zaprasza na Dzień Zwierzaka – wydarzenie promujące przyjaźń pomiędzy ludźmi i zwierzętami.

Polskie Centrum Dogoterapii zaprosi najmłodszych na wspólne zabawy z psami oraz warsztaty z bezpiecznego kontaktu z psem. Behawiorysta z Muffdog przygotuje stoisko eksperckie, na którym będzie można uzyskać porady dotyczące wychowania i treningu psa. Gabinet Zdrowy Zwierz nauczy jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia czworonogów. Z kolei firma Ani Wet przygotuje stoisko eksperckie w zakresie ich żywienia i pielęgnacji. O żywieniu psów opowie także przedstawiciel firmy Husse.

Gdyby tego było mało, Ogród Zoologiczny w Zamościu poprowadzi prelekcję dotyczącą zwierząt egzotycznych. Będzie można dowiedzieć się więcej o gadach i pajęczakach, a nawet zobaczyć je na żywo.

Porady w zakresie adopcji zwierząt

Włączamy w to wydarzenie lokalne organizacje działające na rzecz zwierząt – Schronisko dla Zwierząt w Zamościu oraz Fundację ZEA – które będą udzielały informacji o zwierzętach czekających na nowy dom, o procedurach adopcyjnych oraz korzyściach płynących z adopcji zwierzaka – informują organizatorzy. W związku z tym, przygotowana zostanie wystawa zdjęć czworonogów czekających na nowych, kochających właścicieli.

Ponadto każdy miłośnik zwierząt, którzy przyjdzie do Galerii wraz ze swoim pupilem, będzie mógł skorzystać ze studia fotograficznego. Dla najmłodszych uczestników szykowane są dodatkowe atrakcje, w tym konkursy z nagrodami.

  • Kiedy: 15 października (niedziela), godz. 12.00-17.00
  • Gdzie: Galeria Twierdza (Zamość, ul. Przemysłowa 10)
  • Bilety: Wstęp wolny
  • Organizatorzy: Galeria Twierdza w Zamościu
© autor/źródło: nadesłane; opracowanie/korekta: Portal Zamojski