środa, 03.01.2018

6 stycznia: ulicami Zamościa przejdzie IV Orszak Trzech Króli

6 stycznia ulicami Zamościa przejdzie IV Orszak Trzech Króli
6 stycznia ulicami Zamościa przejdzie IV Orszak Trzech Króli fot. Adrian Such (archiwum – 6 stycznia 2017 r.)

Już w najbliższą sobotę, w Święto Objawienia Pańskiego, ulicami Zamościa przejdzie IV Orszak Trzech Króli. Tegoroczna edycja nosi hasło „Bóg jest dla wszystkich”.

Pierwszym punktem programu będzie msza święta, która zostanie odprawiona o godz. 10.30 w Katedrze Zamojskiej. Po mszy wyruszy Orszak. Uczestnicy przejdą ulicami: Akademicką, Łukasińskiego, Grodzką, aż na Rynek Wielki i z powrotem ulicą Grodzką na Akademicką. Nie zabraknie przystanków z występami oraz ciepłego poczęstunku.

Trzej królowie, Józef i Maryja

Znamy już nazwiska aktorów tegorocznego Orszaku. W rolę króla Kacpra wcieli się Szymon Trytek, króla Melchiora – Marek Rzeźniak, zaś króla Baltazara – Bolesław Bełz. Rodziców Jezusa będą naśladować Monika i Łukasz Kamińscy.

To będzie nasz debiut w Orszaku Trzech Króli. Tym bardziej odczuwamy to niezwykłe wyróżnienie i wagę roli, jak została nam powierzona. Oczywiście towarzyszą nam uczucia trwogi i zaskoczenia, chwilami wątpliwości, czy aby na pewno my… Wiemy jednak, że wszystkie wielkie rzeczy, jakie w naszym pięknym mieście wydarzyły się na Chwałę Bożą, działy się za Jego przyczyną i z Jego błogosławieństwem. Wierzymy, że tak będzie i tym razem. Ufamy, że IV Orszak Trzech Króli, który wyruszy 6 stycznia, przyniesie dobre owoce, które towarzyszyć będą nam wszystkim przez każdy kolejny dzień 2018 roku – mówią państwo Kamińscy.

Patroni honorowi: biskup Marian Rojek, prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński. Portal Zamojski jest patronem medialnym tego wydarzenia. Orszak będzie transmitowany na żywo na naszej stronie na Facebooku.

  • Kiedy: 6 stycznia (sobota)
  • Bilety: Udział bezpłatny
  • Program: godz. 10.30 – msza święta w Katedrze Zamojskiej,
    po mszy – Orszak ulicami miasta
  • Organizatorzy: – Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu,
    – Miasto Zamość,
    – Gmina Zamość
© autor/źródło: nadesłane; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także: