Reklama
czwartek, 04.01.2018

14 stycznia: 26. Finał WOŚP w Zamościu [zdjęcia, wideo, program]

Pokaż znajomym:
Przedmioty przeznaczone na licytację zaprezentowała m.in. Aleksandra Baranowicz z MDK
Przedmioty przeznaczone na licytację zaprezentowała m.in. Aleksandra Baranowicz z MDK fot. Adrian Such

Już wkrótce 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co wydarzy się 14 stycznia w Zamościu? Za nami konferencja prasowa w Młodzieżowym Domu Kultury, który jest siedzibą zamojskiego sztabu WOŚP.

Dziennikarzy powitał Andrzej Szumowski – dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, będący jednocześnie szefem zamojskiego sztabu Orkiestry. Przed mikrofonem wystąpili też pracownicy MDK, przedstawiciele władz miasta, służby zdrowia, policji i straży miejskiej, przedsiębiorcy oraz sporo innych osób zaangażowanych w akcję.

Jak poinformował Szumowski, jego sztab liczy aż 550 wolontariuszy, choć chętnych było jeszcze więcej. Kwestujących z puszkami i identyfikatorami spotkamy nie tylko na ulicach, ale też w instytucjach miejskich, sklepach i innych lokalizacjach. Nad bezpieczeństwem wolontariuszy ma czuwać policja i straż miejska.

26. Finał WOŚP w Zamościu

Większość wydarzeń związanych z 26. Finałem WOŚP w Zamościu odbędzie się w Galerii Twierdza, Młodzieżowym Domu Kultury i Zamojskim Domu Kultury, jednak dużo atrakcji znajdziemy też w innych punktach miasta. Podczas dzisiejszej konferencji zaprezentowano przedmioty przeznaczone na licytację. Na wielu z nich są autografy znanych osób, w tym artystów i sportowców. Celem tegorocznej zbiórki jest zakup sprzętu medycznego „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

Galeria Twierdza

W Galerii Twierdza wspólne granie z Orkiestrą rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do 20.00. W programie m.in. licytacje, występy artystyczne (wokalne, taneczne), pokazy sportowe (sztuk walki, zumby, fitness), warsztaty (plastyczne, florystyczne, robotyka), stoiska tematyczne i inne atrakcje.

O godz. 19.00 wystąpi zespół Baflo, zaś na godz. 20.00 zaplanowano prawdziwą wisienkę na torcie – występ Teatru Ognia „Utopia” połączony z tradycyjnym „Światełkiem do Nieba”, czyli pokazem fajerwerków (parking przed Galerią Twierdza).

Zamojski Dom Kultury

Koncert z licytacjami odbędzie się także w ZDK. Wystąpią: Orkiestra Dęta Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia z solistami, Akademia Rozwoju Talentu „Violinki”, Marian Szewera, Szkoła Muzyczna YAMAHA, Społeczne Ognisko Muzyczne oraz Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”. Początek o godz. 15.00, wstęp wolny.

Dzień Dawcy Szpiku w MDK

W ramach 26. Finału WOŚP w Zamościu zaplanowano Dzień Dawcy Szpiku. — Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane ideą Fundacji DKMS do punktu pomagającego rejestrować potencjalnych dawców szpiku, który mieścił się będzie w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Kamiennej 20 – zachęcają organizatorzy.

Zdjęcia z konferencji można obejrzeć w naszej galerii. Poniżej publikujemy też pełny materiał filmowy z naszej transmisji na żywo, a także szczegółowy program wydarzeń dla kilku najważniejszych lokalizacji (Galeria Twierdza, MDK, ZDK).

 • Transmisja na żywo:
 • Kiedy: 14 stycznia (niedziela),
  Galeria Twierdza: godz. 11.00-20.00,
  Młodzieżowy Dom Kultury: godz. 08.00-20.00,
  Zamojski Dom Kultury: od godz. 15.00
 • Gdzie: Galeria Twierdza (Zamość, ul. Przemysłowa 10),
  Młodzieżowy Dom Kultury (Zamość, ul. Kamienna 20),
  Zamojski Dom Kultury (Zamość, ul. Partyzantów 13)
 • Bilety: Wstęp wolny
 • Program:

  Galeria Twierdza:
  godz. 11.00-20.00 – występy artystyczne (wokalne, taneczne), pokazy sportowe (sztuk walki, zumby, fitness), warsztaty (plastyczne, florystyczne, robotyka), stoiska tematyczne i inne atrakcje,
  godz. 12.00 – oficjalna inauguracja,
  godz. 11.55, 12.15, 12.50, 13.35, 15.00, 15.45, 16.50, 18.00 – licytacje (możliwe niewielkie opóźnienia),
  godz. 19.00 – koncert zespołu Baflo,
  godz. 20.00, parking przed Galerią Twierdza – „Światełko do Nieba” (pokaz fajerwerków) oraz występ Teatru Ognia „Utopia”

  Młodzieżowy Dom Kultury:
  od godz. 8.00 – odbiór identyfikatorów przez wolontariuszy, wydawanie puszek, Dzień Dawcy Szpiku, wystawa fotograficzna pt. „Finały WOŚP w Zamościu” (autor: Andrzej Szumowski),
  od godz. 9.00 – Charytatywny Turniej Szachowy „Serce przy sercu",
  od godz. 11.00 – Charytatywny Turniej Gier Komputerowych „Młodzi informatycy dla WOŚP”,
  od godz. 11.30 – gorąca grochówka (firma „DAVIG” Żywienie Dzieci i Młodzieży Stanisława Worytko),
  godz. 13.00-20.00 – przyjmowanie puszek i liczenie pieniędzy.

  Zamojski Dom Kultury:
  godz. 15.00 – koncert i licytacje. Wystąpią: Orkiestra Dęta Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia z solistami, Akademia Rozwoju Talentu „Violinki”, Marian Szewera, Szkoła Muzyczna YAMAHA, Społeczne Ognisko Muzyczne oraz Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”

Pokaż znajomym:
© autor/źródło: Portal Zamojski; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Tagi: Zamość | wosp | galerie | filmy
Reklama