środa, 14.02.2018

15-16 lutego: zbiórka pieniędzy dla 2-letniego Igora z Zamościa

Szkoła Podstawowa nr 8 zaprasza do udziału w zbiórce pieniędzy dla Igora
Szkoła Podstawowa nr 8 zaprasza do udziału w zbiórce pieniędzy dla Igora źródło: corinfantis.org (data i miejsce zbiórki dopisane przez redakcję)

Szkoła Podstawowa nr 8 zaprasza do udziału w zbiórce pieniędzy dla 2-letniego Igora z Zamościa, który musi przejść kosztowną operację w Niemczech.

Igor Kotowski przyszedł na świat 22 grudnia 2015 roku w szpitalu w Krakowie – to tam jego mama została skierowana z rodzinnego Zamościa, ponieważ już w czasie ciąży było wiadomo, że chłopiec urodzi się ciężko chory. Tak jak przewidywano, Igor urodził się z poważną wadą serca. Ma za sobą dwie operacje, ale to nie koniec.

Trzecia operacja została wyznaczona na początek 2018 roku. Będzie przeprowadzona w Niemczech, a jej koszt to 33 tys. euro. Pełną historię Igora oraz numery kont bankowych opublikowano na stronie fundacji Cor Infantis z Lublina.

Happening i zbiórka w Zamościu

15 i 16 lutego (czwartek, piątek) w Szkole Podstawowej nr 8 w Zamościu odbędzie się akcja „Serca dla serca”. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie „Ósemki” zapraszają do udziału w dwudniowej zbiórce pieniędzy dla Igora, a także na happening – w piątek o godz. 10.40 utworzą w szkole „Żywy łańcuch serc”.

  • Kiedy: 15-16 lutego (czwartek, piątek)
  • Gdzie: Szkoła Podstawowa nr 8 (Zamość, ul. Bolesława Prusa 10)
  • Program: – zbiórka pieniędzy dla Igora,
    – happening „Żywy łańcuch serc” (piątek, godz. 10.40)
  • Organizatorzy: Szkoła Podstawowa nr 8 w Zamościu
© autor/źródło: Portal Zamojski; opracowanie/korekta: Portal Zamojski