poniedziałek, 12.03.2018

Marzec 2018: EduTargi i „dni otwarte” w zamojskich szkołach [program]

EduTargi w nowej hali OSiR – 21 marca 2017 r.
EduTargi w nowej hali OSiR – 21 marca 2017 r. fot. Adrian Such (archiwum)

Marzec w Zamościu upłynie pod znakiem… edukacji. Zbliżają się kolejne EduTargi, a wiele szkół organizuje także własne „dni otwarte”.

Do naszej redakcji dotarło wiele zaproszeń ze szkół, głównie ponadgimnazjalnych. Zebraliśmy je wszystkie w tym artykule. Zacznijmy od liceów – 1 LO, 2 LO i 3 LO organizują „Dzień otwarty” 23 marca, ale w różnych godzinach.

I Liceum Ogólnokształcące w Zamościu

1 LO w Zamościu zaprasza na „Dzień otwarty” w godz. 9.00-13.00. W programie m.in. prezentacje profili klas, zwiedzanie pracowni, pokazy naukowe i sportowe, występy muzyczne i taneczne, poczęstunek.

II Liceum Ogólnokształcące w Zamościu

2 LO w Zamościu organizuje „Dzień otwarty” w tych samych godzinach co 1 LO, czyli od 9.00 do 13.00. W programie m.in. prezentacje profili klas, pokazy fizyczno-chemiczne, przegląd piosenki „Szkolne muzykowanie”, poczęstunek i wiele innych atrakcji.

III Liceum Ogólnokształcące w Zamościu

3 LO w Zamościu zaprasza na „Dzień otwarty” już o godz. 8.00. Całość potrwa aż do 14.00. W programie m.in. prezentacje profili klas, poczęstunek i dodatkowe atrakcje.

LO Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu

„Dni otwarte” w LO CSM przypadną na 21 i 23 marca. Każdego dnia impreza rozpocznie się o godz. 9.00. W programie m.in. prezentacja oferty edukacyjnej, pokazy tematyczne, zajęcia strzeleckie i samoobronne, konkursy sprawnościowe, poczęstunek wojskową grochówką. W wydarzeniu wezmą udział strażacy z KM PSP w Zamościu, a także żołnierze z 3. batalionu zmechanizowanego oraz 25. batalionu lekkiej piechoty w Zamościu.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zamościu

„Ekonomik” organizuje „Dzień otwarty” pierwszego dnia wiosny, czyli 21 marca, w godzinach 8.30-14.00. W programie m.in. prezentacja oferty edukacyjnej, zwiedzanie poszczególnych pracowni, poczęstunek i mnóstwo dodatkowych atrakcji.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Zamościu

„Mechanik” – tak jak „Ekonomik” – organizuje „Dzień otwarty” 21 marca, ale od godz. 9.00. W programie m.in. prezentacja oferty edukacyjnej, zwiedzanie poszczególnych pracowni, kierowanie symulatorem jazdy, występy muzyczne, pokazy kulinarne i kawiarenka.

Szkoła Podstawowa nr 7 w Zamościu

Na „Dni otwarte” zapraszają nie tylko szkoły ponadgimnazjalne, ale też podstawówki. Szkoła Podstawowa nr 7 organizuje „Dzień otwarty” dla przedszkolaków i ich rodziców 17 marca o godz. 10.00 (przewidywany czas trwania: ok. 1,5 godziny). W programie m.in. przedstawienie pt. „Zimowe fiołki”, robotyka, eksperymenty.

EduTargi w hali OSiR w Zamościu

Dziesiątki podmiotów edukacyjnych, a w szczególności szkoły ponadgimnazjalne, zaprezentują swoje oferty podczas kolejnej edycji EduTargów. Wydarzenie odbędzie się 21 marca w nowej hali OSiR w Zamościu, początek o godz. 9.00. W programie m.in. prezentacje szkół, występy artystyczne, pokazy sportowe, konkursy z nagrodami.

Artykuł będzie aktualizowany w przypadku otrzymania kolejnych zaproszeń.

© autor/źródło: nadesłane; opracowanie/korekta: Portal Zamojski