wtorek, 05.06.2018

12. Zamojski Festiwal Kultury „arte, cultura, musica e…”

Już wkrótce 12. Zamojski Festiwal Kultury „arte, cultura, musica e…”
Już wkrótce 12. Zamojski Festiwal Kultury „arte, cultura, musica e…” fot. Adrian Such (archiwum – rok 2017)

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu zaprasza na 12. edycję Zamojskiego Festiwalu Kultury „arte, cultura, musica e…”.

W sobotę o godz. 20.30 na Rynku Wielkim wystąpi zespół VOX oraz jego goście: Magdalena Tul, Martin Fitch, Zuzanna Makowska. Warto dodać, że dzień wcześniej członkowie zespołu VOX – Witold Paszt, Jerzy Słota i Dariusz Tokarzewski – odsłonią swoją tablicę w zamojskiej Alei Sław na ulicy Grodzkiej. Więcej o tym wydarzeniu piszemy w osobnej zapowiedzi.

Natomiast w niedzielę o godz. 20.30 rozpocznie się koncert zespołu The Backwards, wiernie odtwarzającego muzykę The Beatles.

Na scenie nie zabraknie Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego pod batutą Tadeusza Wicherka. Oba koncerty poprowadzi Paweł Sztompke.

12. Zamojski Festiwal Kultury „arte, cultura, musica e…” to jednak nie tylko koncerty w weekend, ale też seria wydarzeń towarzyszących, począwszy od 4 czerwca. Ich listę opublikowano na stronie festiwalu na Facebooku.

Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Miasta Zamość. Sponsorzy: PGE Obrót SA, P. W. Budmat Spółka Jawna Tadeusz Rozmus Józef Małysz, Mars Dystrybucja Sp. z o.o. z siedzibą w Zamościu, Euro-Car Zamość Sp. z o.o., Społem PSS Robotnik Zamość, OSM Krasnystaw, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Zamościu, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. w Zamościu. Patronat honorowy: prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.

Portal Zamojski jest patronem medialnym tego festiwalu.

  • Kiedy: 4-10 czerwca 2018 r.
  • Wystąpią: – zespół VOX + goście: Magdalena Tul, Martin Fitch, Zuzanna Makowska,
    – zespół The Backwards,
    – Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego pod batutą Tadeusza Wicherka
  • Organizatorzy: Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu
© autor/źródło: nadesłane; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także:
…lub przejdź do: