sobota, 10.11.2018

11 listopada – oficjalne uroczystości w Zamościu [program]

Główne uroczystości odbędą się na Rynku Wielkim
Główne uroczystości odbędą się na Rynku Wielkim fot. Adrian Such (archiwum)

11 listopada w Zamościu odbędą się oficjalne miejskie obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

O godz. 11.00 przed Klubem Batalionowym wyruszy VII Zamojski Marsz Niepodległości. Szczegóły podaliśmy w osobnej zapowiedzi.

Kolejnym punktem programu jest msza święta w intencji Ojczyzny, która zostanie odprawiona o godz. 12.00 w Katedrze Zamojskiej. Oprawę muzyczną zapewni Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Zamościu.

Po mszy świętej, ok. godz. 13.15, rozpoczną się główne uroczystości na Rynku Wielkim. W programie m.in.: ceremoniał wojskowy z odśpiewaniem hymnu narodowego i podniesieniem flagi państwowej na maszt, okolicznościowe przemówienie prezydenta Zamościa, apel pamięci i salwa honorowa, złożenie wieńców przy tablicy upamiętniającej pobyt marszałka Józefa Piłsudskiego w Zamościu oraz tradycyjna defilada.

Ostatnim punktem programu jest uroczysta sesja Rady Miasta Zamość w sali Consulatus zamojskiego Ratusza (godz. 14.30). Referat okolicznościowy pt. „Kształtowanie się struktur niepodległego państwa polskiego” wygłosi Zbigniew Kordyaczny, nauczyciel historii z III Liceum Ogólnokształcącego. Na zakończenie zaplanowano „Koncert muzyki polskiej” w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zamościu.

 • Kiedy: 11 listopada (niedziela)
 • Gdzie: – plac przed Klubem Batalionowym,
  – Katedra Zamojska,
  – Rynek Wielki,
  – sala Consulatus w Ratuszu
 • Program: 11.00 – VII Zamojski Marsz Niepodległości
  12.00 – msza święta w Katedrze Zamojskiej
  13.15 – uroczystości na Rynku Wielkim
  14.30 – uroczysta sesja Rady Miasta Zamość
© autor/źródło: nadesłane; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także: