Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za Krokiem” w Zamościu zaprasza na 6. edycję imprezy charytatywnej pn. „OdDam”.

Dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na budowę „Rodzinnego Domu” ‒ Kompleksu Terapeutyczno-Opiekuńczego dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami przy ul. Kresowej w Zamościu.

Jak można pomóc?

Pomóc można m.in. poprzez przekazanie darowizny finansowej na rzecz Stowarzyszenia lub oddanie przedmiotów z różnych kategorii:

1. spiżarnia (domowe wyroby, m.in. dżemy, przetwory, nalewki, kiszonki)
2. jubiler (biżuteria i inne wyroby jubilerskie)
3. szafa (unikatowe ubrania, apaszki)
4. antykwariat (książki, „białe kruki”)
5. galeria sztuki (rękodzieło, obrazy, kryształy, ceramika)
6. cuda niewidy (coś wyjątkowego), które zostaną wykorzystane przy kolejnych aukcjach na poczet budowy „Rodzinnego Domu”.

Dary można przynosić do sekretariatu Stowarzyszenia (Zamość, ul. Peowiaków 6a) do końca listopada.

Wieczór dobroczynności

Impreza charytatywna pn. „OdDam ‒ Patriotyczny Wieczór Dobroczynności” odbędzie się 6 grudnia o godz. 17.00 w Artis Hotel & Spa. W programie m.in. występy artystyczne wychowanków Stowarzyszenia, wystawa prac przez nich wykonanych, tańce narodowe oraz smaczny poczęstunek. Honorowym patronem wydarzenia jest piosenkarka Anna Jurksztowicz.

Najnowsze zapowiedzi

fot. Adrian Such (archiwum)

VI Orszak Trzech Króli w Zamościu – trasa, program

6 stycznia ulicami Zamościa przejdzie VI Orszak Trzech Króli pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”. Publikujemy trasę i szczegółowy program Orszaku.

materiał nadesłany

„Walczymy razem z Sebastianem” – turniej w Zamościu

Jak co roku, 26 grudnia w hali OSiR w Zamościu odbędzie się Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski, tym razem pod hasłem „Walczymy razem z Sebastianem”. Co w programie?

materiał nadesłany

„Andersen Tawil” – wystawa Oliwii Kwiatkowskiej

Młodzieżowa Pracownia Fotografii „Negatyw”, Zamojski Dom Kultury oraz autorka Oliwia Kwiatkowska zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. „Andersen Tawil”.

fot. Alicja / pixabay.com (archiwum)

Spotkanie wigilijne dla osób samotnych i bezdomnych

19 grudnia w Zamościu odbędzie się uroczyste spotkanie wigilijne dla osób samotnych, bezdomnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

materiał nadesłany

PWSZ Zamość vs RKS Cukrownik S.Instal Chybie

W najbliższą sobotę (14.12) w Zamościu odbędzie się mecz I ligi tenisa stołowego kobiet – PWSZ Zamość zmierzy się z RKS Cukrownik S.Instal Chybie.