6 grudnia w Zamościu odbędzie się koncert charytatywny dla 14-letniego Adriana Kielara z okolic Zamościa. Swój udział zapowiedzieli m.in. VOX, duet Tokarzewski & Matera, zespół Jarzębina (znany z utworu „Koko, koko, Euro spoko”) czy Adrian Makar, zwycięzca siódmej edycji „Mam talent”.

Adrian Kielar ma 14 lat, niedawno miał przeszczep szpiku kostnego. Teraz potrzebuje odpowiednich warunków, aby wracać do zdrowia. Mieszka w domu babci, musi zmieścić się w jednym pokoju z mamą i młodszym bratem, Krystianem. Spore wydatki na leczenie nie pozwalają na stworzenie oddzielnego pokoju dla Adriana. Aby spełnić marzenie chłopca o własnym kąciku, zawiązał się Komitet Społeczny na rzecz akcji „Zróbmy pokój dla Adriana”. Rozpoczęło się pospolite ruszenie, do akcji dołącza coraz więcej ludzi. Postępy można śledzić codziennie na stronie akcji na Facebooku.

Koncert „Adrian, nie jesteś sam!”

Urządzanie pokoju trwa, a już 6 grudnia w Klubie Batalionowym przy ul. Piłsudskiego 36 w Zamościu odbędzie się Koncert Charytatywny Dobrych Aniołów „Adrian, nie jesteś sam!”. Wystąpią m.in. grupa VOX, duet Tokarzewski & Matera, zespół Jarzębina (znany z utworu „Koko, koko, Euro spoko”) czy Adrian Makar, zwycięzca siódmej edycji programu „Mam talent”. Początek o godz. 17.00, wstęp wolny. Organizatorzy zachęcają do nabycia cegiełek (20 zł). Zapowiadają też licytacje i wiele innych atrakcji. Cały dochód z imprezy ma zostać przeznaczony na pokój dla Adriana.

Portal Zamojski objął tę inicjatywę swoim patronatem medialnym.

Najnowsze zapowiedzi

fot. Adrian Such (archiwum)

VI Orszak Trzech Króli w Zamościu – trasa, program

6 stycznia ulicami Zamościa przejdzie VI Orszak Trzech Króli pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”. Publikujemy trasę i szczegółowy program Orszaku.

materiał nadesłany

„Walczymy razem z Sebastianem” – turniej w Zamościu

Jak co roku, 26 grudnia w hali OSiR w Zamościu odbędzie się Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski, tym razem pod hasłem „Walczymy razem z Sebastianem”. Co w programie?

materiał nadesłany

„Andersen Tawil” – wystawa Oliwii Kwiatkowskiej

Młodzieżowa Pracownia Fotografii „Negatyw”, Zamojski Dom Kultury oraz autorka Oliwia Kwiatkowska zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. „Andersen Tawil”.

fot. Alicja / pixabay.com (archiwum)

Spotkanie wigilijne dla osób samotnych i bezdomnych

19 grudnia w Zamościu odbędzie się uroczyste spotkanie wigilijne dla osób samotnych, bezdomnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

materiał nadesłany

PWSZ Zamość vs RKS Cukrownik S.Instal Chybie

W najbliższą sobotę (14.12) w Zamościu odbędzie się mecz I ligi tenisa stołowego kobiet – PWSZ Zamość zmierzy się z RKS Cukrownik S.Instal Chybie.