Dziś na Rynku Wielkim w Zamościu ma zostać zbudowana ogromna choinka z jeepów. Między innymi w taki sposób Zamość powita zimę.

Jak informuje Urząd Miasta Zamość w materiałach promocyjnych, choinka z jeepów będzie ustawiana ok. godz. 12:15.

Na godz. 12:30 zaplanowano live cooking (pokazy gotowania na żywo), na 15:00 – rzeźbę lodową, na 17:00 – premierę nowych iluminacji, a na 18:00 – disco lodowisko, czyli ślizganie w rytmach muzyki dyskotekowej. Z kolei w niedzielę o godz. 11:00 na Rynek Wielki wjadą Motomikołaje ze słodyczami, zaś godzinę później (12.00) w chłodnej wodzie wykąpią się morsy.

Warto dodać, że przez cały weekend potrwa Jarmark Świąteczny z przysmakami i ozdobami (w godz. 10-21), ponadto na swoich słuchaczy czeka Radio ZET z wieloma atrakcjami. Ponadto na Rynku Wielkim stoi Wawel Truck – interaktywna ciężarówka ze słodyczami.

Najnowsze zapowiedzi

fot. Adrian Such (archiwum)

VI Orszak Trzech Króli w Zamościu – trasa, program

6 stycznia ulicami Zamościa przejdzie VI Orszak Trzech Króli pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”. Publikujemy trasę i szczegółowy program Orszaku.

materiał nadesłany

„Walczymy razem z Sebastianem” – turniej w Zamościu

Jak co roku, 26 grudnia w hali OSiR w Zamościu odbędzie się Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski, tym razem pod hasłem „Walczymy razem z Sebastianem”. Co w programie?

materiał nadesłany

„Andersen Tawil” – wystawa Oliwii Kwiatkowskiej

Młodzieżowa Pracownia Fotografii „Negatyw”, Zamojski Dom Kultury oraz autorka Oliwia Kwiatkowska zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. „Andersen Tawil”.

fot. Alicja / pixabay.com (archiwum)

Spotkanie wigilijne dla osób samotnych i bezdomnych

19 grudnia w Zamościu odbędzie się uroczyste spotkanie wigilijne dla osób samotnych, bezdomnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

materiał nadesłany

PWSZ Zamość vs RKS Cukrownik S.Instal Chybie

W najbliższą sobotę (14.12) w Zamościu odbędzie się mecz I ligi tenisa stołowego kobiet – PWSZ Zamość zmierzy się z RKS Cukrownik S.Instal Chybie.