Już w najbliższą niedzielę (16 grudnia) na Rynku Wielkim odbędzie się wspólna wigilia mieszkańców Zamościa.

Wigilia jest organizowana już po raz dwunasty z inicjatywy zamojskich restauratorów, piekarzy i cukierników. Na godzinę 14.00 zaplanowano kolędowanie, kiermasz ozdób świątecznych i wystawę szopek. O godz. 16.00 rozpocznie się część oficjalna z życzeniami od władz miasta i duchowieństwa. Nie zabraknie wzajemnego dzielenia się opłatkiem oraz koncertu kolęd w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”.

Wigilię poprowadzą: Janusz Kawałko i Łukasz Kot. Patroni honorowi: biskup diecezji zamojsko-lubaczowskiej Marian Rojek oraz prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.

Najnowsze zapowiedzi

fot. Adrian Such (archiwum)

VI Orszak Trzech Króli w Zamościu – trasa, program

6 stycznia ulicami Zamościa przejdzie VI Orszak Trzech Króli pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”. Publikujemy trasę i szczegółowy program Orszaku.

materiał nadesłany

„Walczymy razem z Sebastianem” – turniej w Zamościu

Jak co roku, 26 grudnia w hali OSiR w Zamościu odbędzie się Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski, tym razem pod hasłem „Walczymy razem z Sebastianem”. Co w programie?

materiał nadesłany

„Andersen Tawil” – wystawa Oliwii Kwiatkowskiej

Młodzieżowa Pracownia Fotografii „Negatyw”, Zamojski Dom Kultury oraz autorka Oliwia Kwiatkowska zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. „Andersen Tawil”.

fot. Alicja / pixabay.com (archiwum)

Spotkanie wigilijne dla osób samotnych i bezdomnych

19 grudnia w Zamościu odbędzie się uroczyste spotkanie wigilijne dla osób samotnych, bezdomnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

materiał nadesłany

PWSZ Zamość vs RKS Cukrownik S.Instal Chybie

W najbliższą sobotę (14.12) w Zamościu odbędzie się mecz I ligi tenisa stołowego kobiet – PWSZ Zamość zmierzy się z RKS Cukrownik S.Instal Chybie.