Zamojska Grupa Fotograficzna zaprasza na otwarcie wystawy pt. „Martwa natura”. Wernisaż odbędzie się 19 grudnia w ZDK.

Autorami zdjęć są członkowie Zamojskiej Grupy Fotograficznej: Tadeusz Adamczuk, Aleksandra Baranowicz, Agnieszka Bekier, Mirosław Chmiel, Magda Cios, Michał Fandysz, Agnieszka Jakubowska, Anna Jakubowska, Janusz Kapecki, Stanisław Orłowski, Alina Ostasz, Tomasz Rybczyński, Katarzyna Sachajko, Elżbieta Saczuk, Waldemar Siatka, Mirosław Teterycz.

Oryginalność wystawy polega na obrazowaniu martwej natury, tematu zwyczajowo związanego z inną dziedziną sztuki: malarstwem. Tematem są motywy martwej natury przedstawione w formie klasycznej, zastanej w naturze lub przetworzonej cyfrowo – czytamy w zaproszeniu.

Wernisaż odbędzie się 19 grudnia (środa) o godz. 17.30 w Zamojskim Domu Kultury. Zdjęcia będzie można oglądać aż do 20 stycznia 2019 r.

Portal Zamojski jest patronem medialnym tej wystawy.

Najnowsze zapowiedzi

fot. Adrian Such (archiwum)

VI Orszak Trzech Króli w Zamościu – trasa, program

6 stycznia ulicami Zamościa przejdzie VI Orszak Trzech Króli pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”. Publikujemy trasę i szczegółowy program Orszaku.

materiał nadesłany

„Walczymy razem z Sebastianem” – turniej w Zamościu

Jak co roku, 26 grudnia w hali OSiR w Zamościu odbędzie się Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski, tym razem pod hasłem „Walczymy razem z Sebastianem”. Co w programie?

materiał nadesłany

„Andersen Tawil” – wystawa Oliwii Kwiatkowskiej

Młodzieżowa Pracownia Fotografii „Negatyw”, Zamojski Dom Kultury oraz autorka Oliwia Kwiatkowska zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. „Andersen Tawil”.

fot. Alicja / pixabay.com (archiwum)

Spotkanie wigilijne dla osób samotnych i bezdomnych

19 grudnia w Zamościu odbędzie się uroczyste spotkanie wigilijne dla osób samotnych, bezdomnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

materiał nadesłany

PWSZ Zamość vs RKS Cukrownik S.Instal Chybie

W najbliższą sobotę (14.12) w Zamościu odbędzie się mecz I ligi tenisa stołowego kobiet – PWSZ Zamość zmierzy się z RKS Cukrownik S.Instal Chybie.