„Razem z Patrykiem pokonajmy białaczkę!” – to tytuł imprezy charytatywnej, która odbędzie się 26 grudnia na hali OSiR w Zamościu.

Patryk ma 5 lat. Jest wesołym chłopcem z głową pełną pomysłów. Chętnie uczy się alfabetu i lubi sport, a zwłaszcza piłkę nożną. W czerwcu 2017 roku rodzice chłopca usłyszeli niespodziewaną diagnozę – ostra białaczka limfoblastyczna. Wszyscy wierzą, że Patrykowi uda się wygrać z chorobą, jednak walka o życie jest bardzo kosztowna. Z tego powodu 26 grudnia w hali OSiR w Zamościu odbędzie się świąteczna impreza charytatywna.

Organizatorami imprezy są: Stowarzyszenie Dawcy Uśmiechu – Smile Donors oraz Stowarzyszenie Zamojskie Centrum Wolontariatu. Imprezę objął swoim honorowym patronatem prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.

Turniej i licytacje dla Patryka

Już od godz. 8.00 rano w hali OSiR będzie rozgrywany turniej piłkarski, natomiast o godz. 16.00 rozpocznie się część oficjalna z licytacjami. Do zdobycia będą m.in. gadżety i koszulki piłkarskie z podpisami piłkarzy wielu polskich i zagranicznych klubów. Ponadto wśród publiczności zostaną rozlosowane darmowe vouchery, bo do akcji włączyło się sporo firm.

Dodatkowymi atrakcjami będą: pokaz freestyle footballu Michała Rycaja i jego ekipy z Akademii MichRyc, a także pokaz karate dzieci z Roztoczańskiego Klubu Karate Tradycyjnego. Oprawę muzyczną zapewni DJ Kuba Król.

Jak informują organizatorzy, przy okazji prowadzona będzie rejestracja potencjalnych dawców szpiku (w godz. 12-19) oraz zbiórka nakrętek po napojach i kosmetykach dla Hospicjum Santa Galla na zakup specjalistycznego sprzętu potrzebnego hospicjum.

Portal Zamojski jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Najnowsze zapowiedzi

fot. Adrian Such (archiwum)

VI Orszak Trzech Króli w Zamościu – trasa, program

6 stycznia ulicami Zamościa przejdzie VI Orszak Trzech Króli pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”. Publikujemy trasę i szczegółowy program Orszaku.

materiał nadesłany

„Walczymy razem z Sebastianem” – turniej w Zamościu

Jak co roku, 26 grudnia w hali OSiR w Zamościu odbędzie się Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski, tym razem pod hasłem „Walczymy razem z Sebastianem”. Co w programie?

materiał nadesłany

„Andersen Tawil” – wystawa Oliwii Kwiatkowskiej

Młodzieżowa Pracownia Fotografii „Negatyw”, Zamojski Dom Kultury oraz autorka Oliwia Kwiatkowska zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. „Andersen Tawil”.

fot. Alicja / pixabay.com (archiwum)

Spotkanie wigilijne dla osób samotnych i bezdomnych

19 grudnia w Zamościu odbędzie się uroczyste spotkanie wigilijne dla osób samotnych, bezdomnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

materiał nadesłany

PWSZ Zamość vs RKS Cukrownik S.Instal Chybie

W najbliższą sobotę (14.12) w Zamościu odbędzie się mecz I ligi tenisa stołowego kobiet – PWSZ Zamość zmierzy się z RKS Cukrownik S.Instal Chybie.