Przed nami 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W akcji weźmie udział m.in. Galeria Twierdza, która zaprasza na koncert połączony z kwestą do puszek. Publikujemy szczegółowy program.

27. Finał WOŚP w Zamościu odbędzie się 12 stycznia (sobota) w Galerii Twierdza, natomiast 13 stycznia (niedziela) wolontariusze z puszkami i identyfikatorami pojawią się m.in. na ulicach miasta.

Dziś do naszej redakcji wpłynął program wydarzeń organizowanych w Galerii Twierdza. W programie – oprócz tradycyjnej kwesty do puszek – przewidziano m.in. Dzień Dawcy Szpiku z DKMS, występy wokalne i taneczne, pokazy sportowe, sztuk walki i samoobrony, prezentacje wyposażenia militarnego, lekcje udzielania pierwszej pomocy, porady dietetyka i kosmetologa, badania profilaktyczne oraz słodkie poczęstunki.

Impreza rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do 19.00. Oficjalną inaugurację, w tym licytacje darów, zaplanowano na godz. 12.00.

Jak ogłosił w Warszawie szef Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak, 27. Finał WOŚP odbędzie się pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste”. Celem zbiórki jest zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.