Przed nami 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Zamościu wspólne granie z Orkiestrą potrwa aż dwa dni – 12 i 13 stycznia.

Konferencję prasową w tej sprawie zorganizowano dzisiaj w Młodzieżowym Domu Kultury, przy którym co roku działa zamojski sztab WOŚP. Uczestników powitał Andrzej Szumowski – dyrektor MDK, a jednocześnie szef zamojskiego sztabu WOŚP. Towarzyszyła mu m.in. Aleksandra Baranowicz z MDK.

27. Finał WOŚP w Zamościu – sobota

W Zamościu oficjalne granie dla WOŚP odbędzie się już w sobotę (12 stycznia) w Galerii Twierdza (ul. Przemysłowa 10). W programie całodniowej imprezy przewidziano m.in. Dzień Dawcy Szpiku z DKMS, występy wokalne i taneczne, pokazy sportowe, sztuk walki i samoobrony, prezentacje wyposażenia militarnego, lekcje udzielania pierwszej pomocy, porady dietetyka i kosmetologa, badania profilaktyczne oraz słodkie poczęstunki.

Impreza rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do 19.00. Oficjalną inaugurację, w tym licytacje darów, zaplanowano na godz. 12.00.

27. Finał WOŚP w Zamościu – niedziela

Natomiast w niedzielę (13 stycznia) wolontariuszy spotkamy na ulicach miasta. Jak poinformował Andrzej Szumowski, w tym roku będzie kwestowało 511 osób, o 39 osób mniej niż zgłoszono do centrali Fundacji WOŚP. Nad ich bezpieczeństwem ma czuwać policja i straż miejska. Wolontariusze, którzy nie ukończyli 16. roku życia mogą kwestować tylko w towarzystwie dorosłych opiekunów. Każdy wolontariusz będzie posiadał identyfikator.

Nie tylko MDK i Galeria Twierdza wezmą udział w 27. Finale WOŚP. Swoje własne wydarzenia organizuje wiele innych instytucji, m.in. Zamojski Dom Kultury. W niedzielę o godz. 16.00 w sali widowiskowej ZDK wystąpią: Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”, Zespół Show Men z Szopinka, Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Gaudeamus”, Studio Piosenki Autorskiej ZDK i inni.

Koncert połączony będzie z licytacjami. W godzinach 15.00-19.00 będzie czynna kawiarenka z ciastami i napojami. Dochód z kawiarenki trafi do puszek WOŚP – poinformowała Katarzyna Figura z ZDK.

Jak ogłosił w Warszawie szef Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak, 27. Finał WOŚP odbędzie się pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste”. Celem zbiórki jest zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Najnowsze zapowiedzi

fot. Adrian Such (archiwum)

VI Orszak Trzech Króli w Zamościu – trasa, program

6 stycznia ulicami Zamościa przejdzie VI Orszak Trzech Króli pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”. Publikujemy trasę i szczegółowy program Orszaku.

materiał nadesłany

„Walczymy razem z Sebastianem” – turniej w Zamościu

Jak co roku, 26 grudnia w hali OSiR w Zamościu odbędzie się Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski, tym razem pod hasłem „Walczymy razem z Sebastianem”. Co w programie?

materiał nadesłany

„Andersen Tawil” – wystawa Oliwii Kwiatkowskiej

Młodzieżowa Pracownia Fotografii „Negatyw”, Zamojski Dom Kultury oraz autorka Oliwia Kwiatkowska zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. „Andersen Tawil”.

fot. Alicja / pixabay.com (archiwum)

Spotkanie wigilijne dla osób samotnych i bezdomnych

19 grudnia w Zamościu odbędzie się uroczyste spotkanie wigilijne dla osób samotnych, bezdomnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

materiał nadesłany

PWSZ Zamość vs RKS Cukrownik S.Instal Chybie

W najbliższą sobotę (14.12) w Zamościu odbędzie się mecz I ligi tenisa stołowego kobiet – PWSZ Zamość zmierzy się z RKS Cukrownik S.Instal Chybie.