Przed nami 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Zamościu wspólne granie z Orkiestrą potrwa aż dwa dni – 12 i 13 stycznia.

Konferencję prasową w tej sprawie zorganizowano dzisiaj w Młodzieżowym Domu Kultury, przy którym co roku działa zamojski sztab WOŚP. Uczestników powitał Andrzej Szumowski – dyrektor MDK, a jednocześnie szef zamojskiego sztabu WOŚP. Towarzyszyła mu m.in. Aleksandra Baranowicz z MDK.

27. Finał WOŚP w Zamościu – sobota

W Zamościu oficjalne granie dla WOŚP odbędzie się już w sobotę (12 stycznia) w Galerii Twierdza (ul. Przemysłowa 10). W programie całodniowej imprezy przewidziano m.in. Dzień Dawcy Szpiku z DKMS, występy wokalne i taneczne, pokazy sportowe, sztuk walki i samoobrony, prezentacje wyposażenia militarnego, lekcje udzielania pierwszej pomocy, porady dietetyka i kosmetologa, badania profilaktyczne oraz słodkie poczęstunki.

Impreza rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do 19.00. Oficjalną inaugurację, w tym licytacje darów, zaplanowano na godz. 12.00.

27. Finał WOŚP w Zamościu – niedziela

Natomiast w niedzielę (13 stycznia) wolontariuszy spotkamy na ulicach miasta. Jak poinformował Andrzej Szumowski, w tym roku będzie kwestowało 511 osób, o 39 osób mniej niż zgłoszono do centrali Fundacji WOŚP. Nad ich bezpieczeństwem ma czuwać policja i straż miejska. Wolontariusze, którzy nie ukończyli 16. roku życia mogą kwestować tylko w towarzystwie dorosłych opiekunów. Każdy wolontariusz będzie posiadał identyfikator.

Nie tylko MDK i Galeria Twierdza wezmą udział w 27. Finale WOŚP. Swoje własne wydarzenia organizuje wiele innych instytucji, m.in. Zamojski Dom Kultury. W niedzielę o godz. 16.00 w sali widowiskowej ZDK wystąpią: Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”, Zespół Show Men z Szopinka, Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Gaudeamus”, Studio Piosenki Autorskiej ZDK i inni.

Koncert połączony będzie z licytacjami. W godzinach 15.00-19.00 będzie czynna kawiarenka z ciastami i napojami. Dochód z kawiarenki trafi do puszek WOŚP – poinformowała Katarzyna Figura z ZDK.

Jak ogłosił w Warszawie szef Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak, 27. Finał WOŚP odbędzie się pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste”. Celem zbiórki jest zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.