Dziś o godz. 18.00 mieszkańcy Zamościa uczczą pamięć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który zmarł po ataku nożownika.

Wczoraj (13 stycznia) prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem na scenie podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tuż przed tradycyjnym „Światełkiem do Nieba”. Prezydent Gdańska przeszedł 5-godzinną operację. Lekarze określili jego stan jako bardzo ciężki.

Dziś poinformowano, że 53-letni Paweł Adamowicz nie żyje. W związku z tym w Gdańsku, a także wielu innych miejscowościach w Polsce i za granicą organizowane są zgromadzenia.

Mieszkańcy Zamościa zamierzają spotkać się dziś o godz. 18.00 przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego (przed Klubem Batalionowym). O planowanym zgromadzeniu poinformował na Facebooku radny Rafał Zwolak.

Udział w wydarzeniu zapowiedział m.in. prezydent Zamościa Andrzej Wnuk. — Popieram i wspieram tę inicjatywę obywatelską. Nie ma znaczenia czas, miejsce. Pokażmy solidarność. Pokażmy, że możemy coś zmienić. Przekonania polityczne, religijne nie mają tu znaczenia – napisał na Facebooku prezydent Andrzej Wnuk, udostępniając wpis Rafała Zwolaka.