Dziś o godz. 18.00 mieszkańcy Zamościa uczczą pamięć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który zmarł po ataku nożownika.

Wczoraj (13 stycznia) prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem na scenie podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tuż przed tradycyjnym „Światełkiem do Nieba”. Prezydent Gdańska przeszedł 5-godzinną operację. Lekarze określili jego stan jako bardzo ciężki.

Dziś poinformowano, że 53-letni Paweł Adamowicz nie żyje. W związku z tym w Gdańsku, a także wielu innych miejscowościach w Polsce i za granicą organizowane są zgromadzenia.

Mieszkańcy Zamościa zamierzają spotkać się dziś o godz. 18.00 przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego (przed Klubem Batalionowym). O planowanym zgromadzeniu poinformował na Facebooku radny Rafał Zwolak.

Udział w wydarzeniu zapowiedział m.in. prezydent Zamościa Andrzej Wnuk. — Popieram i wspieram tę inicjatywę obywatelską. Nie ma znaczenia czas, miejsce. Pokażmy solidarność. Pokażmy, że możemy coś zmienić. Przekonania polityczne, religijne nie mają tu znaczenia – napisał na Facebooku prezydent Andrzej Wnuk, udostępniając wpis Rafała Zwolaka.

Najnowsze zapowiedzi

fot. Adrian Such (archiwum)

VI Orszak Trzech Króli w Zamościu – trasa, program

6 stycznia ulicami Zamościa przejdzie VI Orszak Trzech Króli pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”. Publikujemy trasę i szczegółowy program Orszaku.

materiał nadesłany

„Walczymy razem z Sebastianem” – turniej w Zamościu

Jak co roku, 26 grudnia w hali OSiR w Zamościu odbędzie się Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski, tym razem pod hasłem „Walczymy razem z Sebastianem”. Co w programie?

materiał nadesłany

„Andersen Tawil” – wystawa Oliwii Kwiatkowskiej

Młodzieżowa Pracownia Fotografii „Negatyw”, Zamojski Dom Kultury oraz autorka Oliwia Kwiatkowska zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. „Andersen Tawil”.

fot. Alicja / pixabay.com (archiwum)

Spotkanie wigilijne dla osób samotnych i bezdomnych

19 grudnia w Zamościu odbędzie się uroczyste spotkanie wigilijne dla osób samotnych, bezdomnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

materiał nadesłany

PWSZ Zamość vs RKS Cukrownik S.Instal Chybie

W najbliższą sobotę (14.12) w Zamościu odbędzie się mecz I ligi tenisa stołowego kobiet – PWSZ Zamość zmierzy się z RKS Cukrownik S.Instal Chybie.