Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Już w najbliższą niedzielę ze stadionu OSiR w Zamościu wystartuje Bieg „Tropem Wilczym” – największy bieg pamięci w Polsce poświęcony Żołnierzom Wyklętym.

Inicjatorem i pomysłodawcą tego ogólnopolskiego wydarzenia jest Fundacja Wolność i Demokracja, zaś organizatorami lokalnej odsłony akcji – Miasto Zamość, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu oraz KS Agros Zamość.

Bieg, ze względu na swój charakter, oddaje hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963 i ma na celu popularyzację wiedzy i świadomości historycznej na temat Żołnierzy Wyklętych – poinformowała nas Magdalena Magryta, zastępca dyrektora OSiR w Zamościu.

Dystans rodzinny obligatoryjny dla wszystkich wynosi 1963 metry. Wskazuje on na datę śmierci ostatniego żołnierza wyklętego Józefa Franczaka pseud. „Lalek”. Trasa biegu prowadzić będzie przez tereny stadionu OSiR i Parku Miejskiego. W biegu weźmie udział ok. 280 uczestników – dodała Magdalena Magryta.

Bieg odbędzie się już w najbliższą niedzielę (3 marca). Start biegu ze stadionu OSiR zaplanowano na godz. 12.00, zaś dekorację uczestników – na godz. 12.30.