„Gramy dla Franka” – to tytuł akcji charytatywnej dla małego Franka Kalinowskiego, która odbędzie się 14 kwietnia (niedziela) w Galerii Twierdza. W programie zbiórka pieniędzy i dużo atrakcji.

Franek urodził się z wrodzoną, ciężką wadą serca. Wada doprowadziła do niewydolności krążenia i zatrzymania akcji serca, przez co doszło u chłopca do ciężkiego niedotlenienia mózgu. Choć Franek jest jeszcze mały, w swoim życiu miał już ponad 10 operacji i zabiegów. Od urodzenia szpital jest jego drugim domem. — Aby nasz Synek mógł żyć i się rozwijać, potrzebne jest długie, kosztowne leczenie i rehabilitacja – mówią Sylwia i Paweł Kalinowscy, rodzice Franka.

Zagrają dla Franka w Galerii Twierdza

Pomóżmy Frankowi wygrać walkę o życie i stanąć na nogi. Każdy zebrany grosz jest cenny, dlatego bardzo prosimy mieszkańców Zamościa o wzięcie udziału w akcji charytatywnej organizowanej 14 kwietnia w Galerii Twierdza – apeluje Joanna Wyrostek, dyrektor Galerii Twierdza Zamość.

W trakcie imprezy będą zbierane pieniądze na leczenie i rehabilitację Franka. W programie także m.in.: występy muzyczne, pokazy taneczne, turniej szachowy, animacje plastyczne, kurs robotyki dla dzieci, kiermasz i licytacje.

Akcję organizują: Galeria Twierdza Zamość, GRAwitacja Centrum Rozrywki. Do organizowania akcji włączyli się również: Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, Szkoła Muzyczna Yamaha w Zamościu, Robocikowo.

Jak zapewniają organizatorzy, cały dochód zostanie przekazany na subkonto Franka Kalinowskiego prowadzone przez Fundację „Serce Dziecka”.