Książnica Zamojska zachęca do czytania „Pana Tadeusza”. Inauguracja całorocznej akcji pod hasłem Czytamy „Pana Tadeusza” odbędzie się 10 kwietnia w Bursie Międzyszkolnej nr 2.

Jak poinformowali nas organizatorzy, celem akcji jest upamiętnienie 185. rocznicy pierwszego wydania „Pana Tadeusza”. W ramach akcji będą organizowane spotkania z młodzieżą w zamojskich szkołach, podczas których mają być czytane i słuchane najpiękniejsze fragmenty dzieła Adama Mickiewicza.

Mamy nadzieję, że nasi lektorzy, m.in. Prezydent i Wiceprezydenci Zamościa oraz reprezentanci Rady Miasta Zamość, nie tylko zinterpretują fragmenty lektury, ale także wejdą w dialog z młodzieżą na temat ulubionych lektur i tradycji czytelniczych w naszych domach. Postaramy się również odpowiedzieć na pytanie, czy książka nadal łączy ludzi pokoleniowo, a spotkania przy niej służą wzajemnemu poznawaniu się – napisano w zaproszeniu.

Inauguracja akcji organizowanej przez Książnicę Zamojską odbędzie się już jutro (10 kwietnia) o godz. 17.00 w Bursie Międzyszkolnej nr 2 w Zamościu.