Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na weekend z Millennium Docs Against Gravity – projekcje sześciu filmów dokumentalnych docenianych na całym świecie.

Millennium Docs Against Gravity to jeden z najważniejszych festiwali kina dokumentalnego w Europie. — Jest wydarzeniem, które kształtuje opinie, otwiera szerzej oczy i inspiruje do głębszej refleksji nad kondycją świata – czytamy w zaproszeniu, które dotarło do naszej redakcji.

Projekcje festiwalowe odbędą się w CKF „Stylowy” już w najbliższy weekend (17-19 maja). Szczegółowy repertuar publikujemy poniżej.

17 maja (piątek), godz. 19.00
Millennium Docs Against Gravity cz. 1 (167’)
Świadkowie Putina (107’),
In Touch (60’).

18 maja (sobota), godz. 19.00
Millennium Docs Against Gravity cz. 2 (175’)
PJ Harvey. A Dog Called Money (90’),
My Generation (85’).

19 maja (niedziela), godz. 17.00
Millennium Docs Against Gravity cz. 3 (173’)
Marek Edelman… i była miłość w Getcie (79’),
Ustrzelić mafię (94’).

Bilet normalny na jeden blok filmowy kosztuje 12 zł, ulgowy – 10 zł. — Na to wydarzenie nie prowadzimy rezerwacji. Zapraszamy do zakupu biletów w kasach kina lub online – informuje CKF „Stylowy”. Karnet na wszystkie filmy kosztuje 27 zł i jest dostępny wyłącznie w kasach kina.

Najnowsze zapowiedzi

fot. Adrian Such (archiwum)

VI Orszak Trzech Króli w Zamościu – trasa, program

6 stycznia ulicami Zamościa przejdzie VI Orszak Trzech Króli pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”. Publikujemy trasę i szczegółowy program Orszaku.

materiał nadesłany

„Walczymy razem z Sebastianem” – turniej w Zamościu

Jak co roku, 26 grudnia w hali OSiR w Zamościu odbędzie się Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski, tym razem pod hasłem „Walczymy razem z Sebastianem”. Co w programie?

materiał nadesłany

„Andersen Tawil” – wystawa Oliwii Kwiatkowskiej

Młodzieżowa Pracownia Fotografii „Negatyw”, Zamojski Dom Kultury oraz autorka Oliwia Kwiatkowska zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. „Andersen Tawil”.

fot. Alicja / pixabay.com (archiwum)

Spotkanie wigilijne dla osób samotnych i bezdomnych

19 grudnia w Zamościu odbędzie się uroczyste spotkanie wigilijne dla osób samotnych, bezdomnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

materiał nadesłany

PWSZ Zamość vs RKS Cukrownik S.Instal Chybie

W najbliższą sobotę (14.12) w Zamościu odbędzie się mecz I ligi tenisa stołowego kobiet – PWSZ Zamość zmierzy się z RKS Cukrownik S.Instal Chybie.