„Gdy piosenka szła do wojska” – to tytuł koncertu, który odbędzie się 23 maja o godz. 19.00 na Rynku Wielkim w Zamościu. Przed publicznością wystąpi Wojskowy Zespół Estradowy „Czasza”.

Koncert jest organizowany w ramach uroczystych obchodów nadania imienia Jana Zamoyskiego i nazwy wyróżniającej „Zamojski” 32. Wojskowemu Oddziałowi Gospodarczemu. Szczegółowy program obchodów publikujemy poniżej.

Program obchodów (23 maja):

10.30 – msza święta w Katedrze Zamojskiej z udziałem biskupa polowego Wojska Polskiego gen. bryg. Józefa Guzdka,
12.00 – uroczysty apel przy pomniku Jana Zamoyskiego,
13.00 – defilada pododdziałów z udziałem Orkiestry Wojskowej z Lublina, pokaz sprzętu wojskowego (przy Pałacu Zamoyskich),
19.00 – koncert Wojskowego Zespołu Estradowego „Czasza” pt. „Gdy piosenka szła do wojska” (Rynek Wielki).

Najnowsze zapowiedzi

fot. Adrian Such (archiwum)

VI Orszak Trzech Króli w Zamościu – trasa, program

6 stycznia ulicami Zamościa przejdzie VI Orszak Trzech Króli pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”. Publikujemy trasę i szczegółowy program Orszaku.

materiał nadesłany

„Walczymy razem z Sebastianem” – turniej w Zamościu

Jak co roku, 26 grudnia w hali OSiR w Zamościu odbędzie się Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski, tym razem pod hasłem „Walczymy razem z Sebastianem”. Co w programie?

materiał nadesłany

„Andersen Tawil” – wystawa Oliwii Kwiatkowskiej

Młodzieżowa Pracownia Fotografii „Negatyw”, Zamojski Dom Kultury oraz autorka Oliwia Kwiatkowska zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. „Andersen Tawil”.

fot. Alicja / pixabay.com (archiwum)

Spotkanie wigilijne dla osób samotnych i bezdomnych

19 grudnia w Zamościu odbędzie się uroczyste spotkanie wigilijne dla osób samotnych, bezdomnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

materiał nadesłany

PWSZ Zamość vs RKS Cukrownik S.Instal Chybie

W najbliższą sobotę (14.12) w Zamościu odbędzie się mecz I ligi tenisa stołowego kobiet – PWSZ Zamość zmierzy się z RKS Cukrownik S.Instal Chybie.