Mirosław Chmiel

Dziś (15 maja) w Zamościu odbędzie się uroczyste podsumowanie V Przeglądu Fotografii Zamojskiej, połączone z otwarciem wystawy pokonkursowej.

Do udziału w przeglądzie zapraszano zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Każdy uczestnik mógł zgłosić maksymalnie 3 fotografie pojedyncze lub ułożone w 1 zestaw. Nabór zdjęć potrwał do 31 marca br.

Na V Przegląd Fotografii Zamojskiej 152 autorów nadesłało 436 zdjęć. Warunki regulaminu spełniało 289 zdjęć przysłanych przez 114 autorów – informuje Mirosław Chmiel, współorganizator przeglądu. Jak dodaje, do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano aż 80 prac 63 autorów.

Uroczyste ogłoszenie nazwisk laureatów i wyróżnionych, połączone z otwarciem wystawy pokonkursowej, odbędzie się już dziś (15 maja) o godz. 17.00 w Zamojskim Domu Kultury (Zamość, ul. Partyzantów 13). Wstęp wolny.

Autorzy najlepszych prac otrzymają medale Fotoklubu RP oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy autorzy prac przyjętych na wystawę pokonkursową otrzymają dyplom uczestnictwa i katalog wystawy – zapowiada Mirosław Chmiel.

Organizatorzy V Przeglądu Fotografii Zamojskiej: Zamojska Grupa Fotograficzna, Zamojski Dom Kultury i Miasto Zamość. Patroni honorowi: prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej – Stowarzyszenie Twórców.

Portal Zamojski jest patronem medialnym tego przedsięwzięcia.

Najnowsze zapowiedzi

fot. Adrian Such (archiwum)

VI Orszak Trzech Króli w Zamościu – trasa, program

6 stycznia ulicami Zamościa przejdzie VI Orszak Trzech Króli pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”. Publikujemy trasę i szczegółowy program Orszaku.

materiał nadesłany

„Walczymy razem z Sebastianem” – turniej w Zamościu

Jak co roku, 26 grudnia w hali OSiR w Zamościu odbędzie się Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski, tym razem pod hasłem „Walczymy razem z Sebastianem”. Co w programie?

materiał nadesłany

„Andersen Tawil” – wystawa Oliwii Kwiatkowskiej

Młodzieżowa Pracownia Fotografii „Negatyw”, Zamojski Dom Kultury oraz autorka Oliwia Kwiatkowska zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. „Andersen Tawil”.

fot. Alicja / pixabay.com (archiwum)

Spotkanie wigilijne dla osób samotnych i bezdomnych

19 grudnia w Zamościu odbędzie się uroczyste spotkanie wigilijne dla osób samotnych, bezdomnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

materiał nadesłany

PWSZ Zamość vs RKS Cukrownik S.Instal Chybie

W najbliższą sobotę (14.12) w Zamościu odbędzie się mecz I ligi tenisa stołowego kobiet – PWSZ Zamość zmierzy się z RKS Cukrownik S.Instal Chybie.