Już w najbliższy piątek (17 maja) na Rynku Wielkim w Zamościu odbędzie się I Bieg „Krok za Krokiem”.

Wydarzenie jest organizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, obchodzonego 5 maja.

Zaplanowano cztery konkurencje: running team (osoba niepełnosprawna na wózku biegnąca z asystentem), bieg na urządzeniu typu race runner, jazda na wózku aktywnym lub elektrycznym, a także nordic walking. W programie również m.in. występy artystyczne i zbiórka pieniędzy na budowę „Rodzinnego Domu”, czyli kompleksu terapeutyczno-opiekuńczego przy ulicy Kresowej 24.

Impreza rozpocznie się o godz. 10.00. Organizatorzy: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za Krokiem” w Zamościu, Zespół Szkół „Krok za Krokiem” w Zamościu, Miasto Zamość.

Portal Zamojski jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Mural przy ul. Kresowej

Wcześniej, ok. godz. 9.15 na terenie budowy „Rodzinnego Domu” powstanie mural z napisem „Zbudujmy razem Rodzinny Dom”. Jak informują organizatorzy, w akcji tworzenia muralu weźmie udział wiele osób, m.in. wojewoda lubelski, marszałek województwa lubelskiego, starosta zamojski oraz prezydent Zamościa.

Najnowsze zapowiedzi

fot. Adrian Such (archiwum)

VI Orszak Trzech Króli w Zamościu – trasa, program

6 stycznia ulicami Zamościa przejdzie VI Orszak Trzech Króli pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”. Publikujemy trasę i szczegółowy program Orszaku.

materiał nadesłany

„Walczymy razem z Sebastianem” – turniej w Zamościu

Jak co roku, 26 grudnia w hali OSiR w Zamościu odbędzie się Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski, tym razem pod hasłem „Walczymy razem z Sebastianem”. Co w programie?

materiał nadesłany

„Andersen Tawil” – wystawa Oliwii Kwiatkowskiej

Młodzieżowa Pracownia Fotografii „Negatyw”, Zamojski Dom Kultury oraz autorka Oliwia Kwiatkowska zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. „Andersen Tawil”.

fot. Alicja / pixabay.com (archiwum)

Spotkanie wigilijne dla osób samotnych i bezdomnych

19 grudnia w Zamościu odbędzie się uroczyste spotkanie wigilijne dla osób samotnych, bezdomnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

materiał nadesłany

PWSZ Zamość vs RKS Cukrownik S.Instal Chybie

W najbliższą sobotę (14.12) w Zamościu odbędzie się mecz I ligi tenisa stołowego kobiet – PWSZ Zamość zmierzy się z RKS Cukrownik S.Instal Chybie.