Plaża Open Zamość 2019

Plaża Open, ogólnopolski cykl turniejów siatkówki plażowej kobiet i mężczyzn, odbędzie się już po raz dziesiąty. Tegoroczną edycję zainauguruje Zamość. Publikujemy program imprezy.

W tym roku Plaża Open zawita do następujących miejscowości: Zamościa, Mysłowic, Łodzi, Rybnika i Białegostoku. Turniej w Zamościu odbędzie się w dniach 28-30 czerwca. Mecze mają być rozgrywane na tymczasowym boisku plażowym przed Ratuszem, a także na terenach Ośrodka Sportu i Rekreacji. Mecze o złoto będą transmitowane 30 czerwca od godz. 12.45 na antenie TVP Sport.

Takiej inauguracji cyklu Plaża Open mogliśmy sobie życzyć. Piękna sceneria zabytkowego Rynku Wielkiego, a także bliskość obiektów sportowych OSiR sprawiają, że do Zamościa rokrocznie przybywa coraz więcej siatkarek i siatkarzy, a także kibiców, którzy zakochali się w pięknym mieście Zamość – mówi Marcin Strządała, organizator Plaży Open (BDB Event).

Plaża Open to jednak nie tylko wydarzenia sportowe, ale też dużo zabawy dla dzieci, kibiców i turystów. Nie zabraknie AquaWave, czyli boiska wypełnionego wodą. Nowością przygotowaną przez organizatorów będzie strefa spa z sauną, jacuzzi i kriokomorą. Kolejne atrakcje to m.in. gry, zabawy i konkursy. Na sobotni wieczór zaplanowano występ kabaretowy oraz dyskotekę na piasku.

Portal Zamojski jest patronem medialnym tegorocznej Plaży Open w Zamościu.

Plaża Open Zamość 2019 – program

27 czerwca (czwartek):

11.00 – turniej amatorów

28 czerwca (piątek):

9.00-19.00 – eliminacje kobiet i mężczyzn (Rynek Wielki, OSiR)

29 czerwca (sobota):

9.00-18.00 – turniej główny kobiet i mężczyzn (Rynek Wielki, OSiR)
16.00 – mecz gwiazd (Rynek Wielki)
20.00 – Kabaret Zachodni (Rynek Wielki)
22.00 – Funny Beach Party, czyli dyskoteka na piasku (Rynek Wielki)

30 czerwca (niedziela):

10.45 – mecze o III miejsce (Rynek Wielki)
12.45 – finał kobiet (Rynek Wielki, transmisja w TVP Sport)
13.45 – finał mężczyzn (Rynek Wielki, transmisja w TVP Sport)

Dodatkowe atrakcje: Siatkarski Skills Challenge, zagrywka do celu, Dzika Bomba, zamrożone koszulki, Kręgle z Jurajską, rodzinna gra planszowa z Treflem, boisko AquaWave, strefa spa (sauna, jacuzzi, kriokomora).

Film z konferencji prasowej w Zamościu:

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.plazaopen.pl.