Galeria Twierdza Zamość zaprasza panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne. Trwają zapisy. Jakie warunki trzeba spełnić, aby skorzystać z bezpłatnej mammografii?

Każdego roku nowotwór piersi odbiera życie kilkunastu tysiącom kobiet. Wiele z nich zbyt późno dowiaduje się, że są chore. Dzięki regularnej mammografii można wykryć chorobę na wczesnym etapie i zwiększyć szansę na wyleczenie. Co ważne, dobry wynik poprzedniej mammografii nie gwarantuje, że kobiecie nie grozi już nowotwór. Bezpłatna mammografia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ pozwala to skutecznie sprawdzić.

Bezpłatna mammografia w Galerii Twierdza

Galeria Twierdza Zamość po raz kolejny włącza się w kampanię zwiększania świadomości zdrowotnej wśród mieszkanek Zamościa. Bezpłatne badania mammograficzne będą przeprowadzane 5 lipca (piątek) w godz. 8.00-15.00 oraz 8 lipca (poniedziałek) w godz. 11.00-17.00 w nowoczesnym mammobusie zaparkowanym przed Galerią Twierdza (Zamość, ul. Przemysłowa 10).

Do bezpłatnego badania mammograficznego kwalifikują się panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi, a także nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Organizatorzy proszą o rejestrację pod numerem 58 666 24 44 (pn.-pt. 8.00-20.00) lub na stronie akcji. — Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlatego prosimy o zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii. Przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie podanego numeru PESEL, dlatego przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty – czytamy w zaproszeniu.