9. Exodus Młodych – Zwierzyniec 2019

Przed nami 9. Exodus Młodych – kilkudniowe spotkanie młodzieży z diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Co w programie?

Exodus Młodych jest przedsięwzięciem o charakterze ewangelizacyjno-kulturalnym organizowanym przez Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej oraz Fundację „Exodus Młodych”, pod patronatem ks. bpa Mariana Rojka.

Jest to spotkanie dla każdego, kto czuje się młody, pragnie bliżej poznać Pana Boga i odnaleźć swoje miejsce w Kościele. Te czterodniowe rekolekcje to również dobra okazja, by poznać wielu ciekawych ludzi i nawiązać trwałe przyjaźnie. Celem naszego spotkania jest promocja pozytywnych wartości chrześcijańskich oraz doświadczenie radosnej wspólnoty Kościoła – czytamy w zaproszeniu.

9. Exodus Młodych – co w programie?

Tematem tegorocznego spotkania jest hasło: „Oblubienica i Duch”. Zawiera się w nim całe życie Kościoła jako wspólnoty ludzi, których łączy Duch Święty, a do którego prowadzi nas Oblubienica Ducha Świętego – Maryja. Dlatego, realizując tegoroczny temat spotkania, chcemy przyglądać się postawie Maryi, która jest dla nas wzorem służebnej miłości do Chrystusa i Kościoła, a także otwierać się na działanie Ducha Świętego, by lepiej odnajdywać i realizować swoje powołanie w służbie drugiemu człowiekowi – informują organizatorzy.

W programie m.in. nabożeństwa, koncerty, warsztaty, a także spotkania z gośćmi. W tegorocznym Exodusie wezmą udział m.in.: ks. Bogusław Kowalski, ks. Rafał Jarosiewicz, ks. John Bashobora, Grzegorz Kasjaniuk, Ida Nowakowska-Herndon oraz zespoły muzyczne: Good God, Exodus 15 i Muode Koty.

9. Exodus Młodych odbędzie się w dniach 20-23 sierpnia na terenie ośrodka turystycznego „Echo” w Zwierzyńcu. Szczegółowe informacje, w tym program na każdy dzień, znajdują się na oficjalnej stronie Exodusu.