Koncert Dwójki w Zamościu

Zamość znalazł się na Wakacyjnej Trasie Dwójki 2019. Koncert odbędzie się już w najbliższą niedzielę (4 sierpnia) na Rynku Wielkim. Kto wystąpi?

Na scenie pojawią się: Kombii, Bad Boys Blue, Margaret, Łobuzy, Liber & InoRos, Cliver, Łukasz Zagrobelny, Feel, Gromee & Lukas Meijer, Kasia Kowalska, Milano, Fanatic, Komodo. Imprezę poprowadzą Izabella Krzan i Rafał Brzozowski. Relacje z backstage’u mają przekazywać Mateusz Szymkowiak i Aleksander Sikora. Koncert rozpocznie się o godz. 20.30 i będzie transmitowany na antenie TVP2.

Telewizja zadowolona z Zamościa

O tym, że telewizyjna Dwójka powróci do Zamościa z wielkim koncertem, Portal Zamojski informował jeszcze w kwietniu.

Telewizja, zadowolona z ubiegłorocznych, bardzo dobrych wyników oglądalności zamojskiego koncertu, sama zwróciła się do nas z propozycją powtórzenia tego wydarzenia. Znamy już nawet wstępną datę: 4 sierpnia – powiedział Damian Miechowicz, dyrektor Wydziału Turystyki i Promocji Urzędu Miasta Zamość, w kwietniowym wywiadzie dla Portalu Zamojskiego.

Wyniki oglądalności

Pierwszy koncert w Zamościu z cyklu Wakacyjna Trasa Dwójki odbył się 29 lipca ubiegłego roku, gromadząc przed Ratuszem tysiące osób.

Portal Zamojski zapytał Telewizję Polską o wyniki oglądalności ubiegłorocznego koncertu. Według MOR (Modelu Oglądalności Rzeczywistej), koncert oglądało średnio 1,450 mln widzów, a najwięcej – 1,866 mln osób – o godz. 20.49. Z kolei wg Nielsen Audience Measurement, średnia widownia wyniosła 1,190 mln widzów, a najwyższą wartość – 1,757 mln osób – zanotowano o godz. 21.55.