Koncert „Opole '80” w Zamościu

17 sierpnia (sobota) na Rynku Wielkim w Zamościu odbędzie się koncert „Opole ‘80”, organizowany w ramach gali finałowej 7. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”.

Koncert będzie wiernym odwzorowaniem Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Na scenie zaprezentują się chełmscy artyści, którzy wcielą się w rolę największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. Usłyszymy niezapomniane przeboje z repertuaru Izabeli Trojanowskiej, Krystyny Prońko, Andrzeja Zauchy, zespołów Maanam, Perfect czy Vox. Artystom będzie towarzyszyć festiwalowa orkiestra, złożona z najlepszych chełmskich muzyków – czytamy w zaproszeniu.

Gala finałowa rozpocznie się o godz. 20.00. Przed koncertem poznamy zwycięzców konkursu na najlepsze filmy dokumentalne o tematyce historycznej.

7. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” rozpocznie się 14 sierpnia. Portal Zamojski jest patronem medialnym tego festiwalu. Więcej informacji nt. festiwalu, w tym szczegółowy program, opublikowaliśmy w osobnej zapowiedzi.