Mecz Padwy Zamość

Przed nami III Memoriał Henryka Grabczaka w piłce ręcznej. Turniej odbędzie się już w najbliższą sobotę (31 sierpnia) w hali OSiR w Zamościu.

Rywalami pierwszoligowej Padwy Zamość będą: pierwszoligowy zespół KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski oraz drugoligowy zespół SPR Wisła Sandomierz.

Z pewnością będziemy faworytem tego turnieju, ale do rywali podchodzimy z szacunkiem. Memoriał to nie jest gra o ligowe punkty, szlachectwo jednak zobowiązuje. Choćby ze względu na pamięć i piękny życiorys Henryka Grabczaka chcemy oba spotkania wygrać – mówi Marcin Czerwonka, trener Padwy Zamość. — Dla mnie natomiast to kolejna okazja do weryfikacji kadry, którą posiadamy. Nie spodziewam się pięknej gry, ale z pewnością zespół zostawi na boisku serce – dodaje trener.

Harmonogram rozgrywek wygląda następująco:
11.00 – MKS Padwa Zamość vs SPR Wisła Sandomierz
13.00 – SPR Wisła Sandomierz vs KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski
15.00 – MKS Padwa Zamość vs KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski

Na turniej zapraszają: Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, MKS Padwa Zamość oraz Klub Kibica MKS Padwa Zamość. Wstęp wolny.

Henryk Grabczak (1944-2014) – absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. W latach 70-tych pełnił funkcję prezesa Wojewódzkiej Federacji Sportu w Zamościu. Przez wiele lat był nauczycielem w Zespole Szkół Budowlanych, a następnie w I Liceum Ogólnokształcącym. Również przez wiele lat szkolił grupy młodzieżowe Padwy Zamość, zdobywając z nimi medale Mistrzostw Polski.

Najnowsze zapowiedzi

fot. Adrian Such (archiwum)

VI Orszak Trzech Króli w Zamościu – trasa, program

6 stycznia ulicami Zamościa przejdzie VI Orszak Trzech Króli pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”. Publikujemy trasę i szczegółowy program Orszaku.

materiał nadesłany

„Walczymy razem z Sebastianem” – turniej w Zamościu

Jak co roku, 26 grudnia w hali OSiR w Zamościu odbędzie się Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski, tym razem pod hasłem „Walczymy razem z Sebastianem”. Co w programie?

materiał nadesłany

„Andersen Tawil” – wystawa Oliwii Kwiatkowskiej

Młodzieżowa Pracownia Fotografii „Negatyw”, Zamojski Dom Kultury oraz autorka Oliwia Kwiatkowska zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. „Andersen Tawil”.

fot. Alicja / pixabay.com (archiwum)

Spotkanie wigilijne dla osób samotnych i bezdomnych

19 grudnia w Zamościu odbędzie się uroczyste spotkanie wigilijne dla osób samotnych, bezdomnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

materiał nadesłany

PWSZ Zamość vs RKS Cukrownik S.Instal Chybie

W najbliższą sobotę (14.12) w Zamościu odbędzie się mecz I ligi tenisa stołowego kobiet – PWSZ Zamość zmierzy się z RKS Cukrownik S.Instal Chybie.