Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na otwarcie wystawy pt. „1001 złych uczynków”. Autorką zdjęć jest Konstancja Nowina Konopka.

Wystawa „1001 złych uczynków” to opowieść o pięciu chłopcach z Biskupic – dawnej robotniczo-górniczej dzielnicy Zabrza. Konstancja Nowina Konopka fotografowała ich przez kilka lat. Utrwaliła historię ich dojrzewania, a jednocześnie stworzyła fotograficzną opowieść o przyjaźni i wolności.

Wernisaż z udziałem autorki odbędzie się 5 września (czwartek) o godz. 17.00 w Galerii Fotografii „Ratusz” (Zamość, Rynek Wielki 13). Wstęp wolny.

Wystawa została zorganizowana dzięki wsparciu finansowemu Miasta Zamość.

Najnowsze zapowiedzi

fot. Adrian Such (archiwum)

VI Orszak Trzech Króli w Zamościu – trasa, program

6 stycznia ulicami Zamościa przejdzie VI Orszak Trzech Króli pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”. Publikujemy trasę i szczegółowy program Orszaku.

materiał nadesłany

„Walczymy razem z Sebastianem” – turniej w Zamościu

Jak co roku, 26 grudnia w hali OSiR w Zamościu odbędzie się Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski, tym razem pod hasłem „Walczymy razem z Sebastianem”. Co w programie?

materiał nadesłany

„Andersen Tawil” – wystawa Oliwii Kwiatkowskiej

Młodzieżowa Pracownia Fotografii „Negatyw”, Zamojski Dom Kultury oraz autorka Oliwia Kwiatkowska zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. „Andersen Tawil”.

fot. Alicja / pixabay.com (archiwum)

Spotkanie wigilijne dla osób samotnych i bezdomnych

19 grudnia w Zamościu odbędzie się uroczyste spotkanie wigilijne dla osób samotnych, bezdomnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

materiał nadesłany

PWSZ Zamość vs RKS Cukrownik S.Instal Chybie

W najbliższą sobotę (14.12) w Zamościu odbędzie się mecz I ligi tenisa stołowego kobiet – PWSZ Zamość zmierzy się z RKS Cukrownik S.Instal Chybie.