Już w najbliższą sobotę (7 września) w całej Polsce odbędzie się Narodowe Czytanie 2019. Jak co roku, do akcji włącza się Zamość, organizując wspólne czytanie przed schodami Ratusza.

Organizatorem zamojskiej odsłony akcji jest Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu, współorganizatorem – Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu, zaś partnerem – Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Zamościu.

Lekturę tegorocznej edycji będą stanowić największe dzieła polskiej nowelistyki: „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej, „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” (ze zbioru „Sanatorium pod Klepsydrą”) Bruno Schulza, „Orka” Władysława Stanisława Reymonta, „Rozdzióbią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego, „Sachem” Henryka Sienkiewicza, „Sawa” (z cyklu „Pamiątki Soplicy”) Henryka Rzewuskiego.

We wspólnym czytaniu ww. nowel będą uczestniczyć m.in. parlamentarzyści, przedstawiciele władz miasta, członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przedszkolaki, młodzież szkolna, czytelnicy, bibliotekarze i turyści.

Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie jest ogólnopolską akcją promującą czytelnictwo, organizowaną pod patronatem Pary Prezydenckiej – Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy.

Zamojska odsłona Narodowego Czytania 2019 odbędzie się w najbliższą sobotę (7 września) o godz. 10.00 na Rynku Wielkim w Zamościu przy schodach Ratusza, a w razie deszczu – w sali Consulatus w Ratuszu. — Zabierzmy własne egzemplarze, które zostaną ostemplowane okolicznościową pieczęcią przygotowaną przez Kancelarię Prezydenta RP – zachęca Karolina Fidler-Niemczuk z Książnicy Zamojskiej.

Najnowsze zapowiedzi

fot. Adrian Such (archiwum)

VI Orszak Trzech Króli w Zamościu – trasa, program

6 stycznia ulicami Zamościa przejdzie VI Orszak Trzech Króli pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”. Publikujemy trasę i szczegółowy program Orszaku.

materiał nadesłany

„Walczymy razem z Sebastianem” – turniej w Zamościu

Jak co roku, 26 grudnia w hali OSiR w Zamościu odbędzie się Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski, tym razem pod hasłem „Walczymy razem z Sebastianem”. Co w programie?

materiał nadesłany

„Andersen Tawil” – wystawa Oliwii Kwiatkowskiej

Młodzieżowa Pracownia Fotografii „Negatyw”, Zamojski Dom Kultury oraz autorka Oliwia Kwiatkowska zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. „Andersen Tawil”.

fot. Alicja / pixabay.com (archiwum)

Spotkanie wigilijne dla osób samotnych i bezdomnych

19 grudnia w Zamościu odbędzie się uroczyste spotkanie wigilijne dla osób samotnych, bezdomnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

materiał nadesłany

PWSZ Zamość vs RKS Cukrownik S.Instal Chybie

W najbliższą sobotę (14.12) w Zamościu odbędzie się mecz I ligi tenisa stołowego kobiet – PWSZ Zamość zmierzy się z RKS Cukrownik S.Instal Chybie.