Rynek Wielki w Zamościu

11 października w Zamościu odbędzie się debata przedwyborcza z kandydatami do Sejmu i Senatu. Tematem debaty ma być ekologia.

Prelegentami i prelegentkami będą politycy kandydujący do Sejmu i Senatu oraz lokalni przedstawiciele opinii publicznej i organizacji pozarządowych – informują organizatorzy w zaproszeniu przesłanym do naszej redakcji. I dodają: — Zaproszenie do udziału w spotkaniu otrzymały wszystkie komitety wyborcze.

Debata odbędzie się 11 października (piątek) o godz. 16.15 w Książnicy Zamojskiej (Zamość, ul. Kamienna 20). Wstęp wolny. Na debatę zapraszają organizatorzy: Fundacja WWF Polska oraz Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA.

Polacy chcą rozmawiać o klimacie

Jak podaje WWF powołując się na sondaż IBRiS z 26 i 27 lipca dla Rzeczpospolitej, ochrona klimatu – w kontekście programów wyborczych – jest dla Polaków drugą najważniejszą sprawą (64 proc.), zaraz po służbie zdrowia (78 proc.).

Nadszedł więc czas, aby nasze bezpieczeństwo stało się dla polityków bezwzględnym priorytetem. Rachunek za ich działania zapłacą nasze dzieci. Jeśli polityka rządzących się nie zmieni, będą one żyły w świecie ograniczonych zasobów, klęsk żywiołowych i wielkich migracji ludzi poszukujących bezpiecznego miejsca do życia. Dlatego zanim oddamy swój głos w nadchodzących wyborach, warto poznać bliżej kandydatów i zapytać ich, w jaki sposób zamierzają zapewnić nam bezpieczeństwo ekologiczne – pisze Fundacja WWF Polska w zaproszeniu na debatę.

Najnowsze artykuły w kategorii „Zapowiedzi”

materiał nadesłany

„W Stajence Betlejemskiej” – poranek u Namysłowiaków

„W Stajence Betlejemskiej” – to tytuł spotkania dla dzieci, na które zaprasza Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu.

Lodowisko na Rynku Wielkim w Zamościu

6 grudnia darmowe lodowisko przed Ratuszem

6 grudnia na Rynku Wielkim w Zamościu zacznie funkcjonować słynne lodowisko. Tego dnia wstęp na ślizgawkę ma być bezpłatny.

Jarmark Świąteczny na Rynku Wielkim w Zamościu

Jarmark Świąteczny na Rynku Wielkim w Zamościu

Od 6 do 8 grudnia na Rynku Wielkim w Zamościu potrwa tradycyjny Jarmark Świąteczny.

materiał nadesłany

„Trzynaście” – wystawa Wojciecha Kapuścińskiego

Przez cały grudzień w Galerii Fotografii „Stylowy” w Zamościu można oglądać wystawę prac Wojciecha Kapuścińskiego pt. „Trzynaście”.