Rynek Wielki w Zamościu

11 października w Zamościu odbędzie się debata przedwyborcza z kandydatami do Sejmu i Senatu. Tematem debaty ma być ekologia.

Prelegentami i prelegentkami będą politycy kandydujący do Sejmu i Senatu oraz lokalni przedstawiciele opinii publicznej i organizacji pozarządowych – informują organizatorzy w zaproszeniu przesłanym do naszej redakcji. I dodają: — Zaproszenie do udziału w spotkaniu otrzymały wszystkie komitety wyborcze.

Debata odbędzie się 11 października (piątek) o godz. 16.15 w Książnicy Zamojskiej (Zamość, ul. Kamienna 20). Wstęp wolny. Na debatę zapraszają organizatorzy: Fundacja WWF Polska oraz Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA.

Polacy chcą rozmawiać o klimacie

Jak podaje WWF powołując się na sondaż IBRiS z 26 i 27 lipca dla Rzeczpospolitej, ochrona klimatu – w kontekście programów wyborczych – jest dla Polaków drugą najważniejszą sprawą (64 proc.), zaraz po służbie zdrowia (78 proc.).

Nadszedł więc czas, aby nasze bezpieczeństwo stało się dla polityków bezwzględnym priorytetem. Rachunek za ich działania zapłacą nasze dzieci. Jeśli polityka rządzących się nie zmieni, będą one żyły w świecie ograniczonych zasobów, klęsk żywiołowych i wielkich migracji ludzi poszukujących bezpiecznego miejsca do życia. Dlatego zanim oddamy swój głos w nadchodzących wyborach, warto poznać bliżej kandydatów i zapytać ich, w jaki sposób zamierzają zapewnić nam bezpieczeństwo ekologiczne – pisze Fundacja WWF Polska w zaproszeniu na debatę.

Najnowsze zapowiedzi

fot. Adrian Such (archiwum)

VI Orszak Trzech Króli w Zamościu – trasa, program

6 stycznia ulicami Zamościa przejdzie VI Orszak Trzech Króli pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”. Publikujemy trasę i szczegółowy program Orszaku.

materiał nadesłany

„Walczymy razem z Sebastianem” – turniej w Zamościu

Jak co roku, 26 grudnia w hali OSiR w Zamościu odbędzie się Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski, tym razem pod hasłem „Walczymy razem z Sebastianem”. Co w programie?

materiał nadesłany

„Andersen Tawil” – wystawa Oliwii Kwiatkowskiej

Młodzieżowa Pracownia Fotografii „Negatyw”, Zamojski Dom Kultury oraz autorka Oliwia Kwiatkowska zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. „Andersen Tawil”.

fot. Alicja / pixabay.com (archiwum)

Spotkanie wigilijne dla osób samotnych i bezdomnych

19 grudnia w Zamościu odbędzie się uroczyste spotkanie wigilijne dla osób samotnych, bezdomnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

materiał nadesłany

PWSZ Zamość vs RKS Cukrownik S.Instal Chybie

W najbliższą sobotę (14.12) w Zamościu odbędzie się mecz I ligi tenisa stołowego kobiet – PWSZ Zamość zmierzy się z RKS Cukrownik S.Instal Chybie.