Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu oraz Dyskusyjny Klub Filmowy „Senso” zapraszają na projekcję filmu „Mowa ptaków”.

Jak informują organizatorzy, „Mowa ptaków” jest ekranizacją ostatniego scenariusza Andrzeja Żuławskiego, zmarłego w 2016 roku.

To niezwykła opowieść o wykluczeniu i alienacji we współczesnej Polsce i szukaniu swojego miejsca w świecie, w którym każdą odmienność próbuje się zepchnąć na margines. Mowa ptaków jest niepokorna, anarchistyczna i szalona. Nie pozwoli o sobie zapomnieć przez długie miesiące – czytamy w zaproszeniu.

Muzykę do filmu skomponował Andrzej Korzyński, wieloletni współpracownik Andrzeja Żuławskiego i Andrzeja Wajdy. Za zdjęcia odpowiada Andrzej Jaroszewicz, z którym Żuławski pracował m.in. przy filmach „Na srebrnym globie” i „Szamanka”.

Projekcja „Mowy ptaków” odbędzie się 17 października (czwartek) o godz. 19.00 w CKF „Stylowy” (Zamość, ul. Odrodzenia 9) w ramach cyklu Kino Konesera.

Bilety normalne kosztują 20 zł, ulgowe 17 zł.

Najnowsze artykuły w kategorii „Zapowiedzi”

Targi Ślubne Lublin 2019

Planujesz wesele? Odwiedź Targi Ślubne ONA&ON!

Zmysłowe suknie ślubne, garnitury i dodatki, przepyszne torty, dekoracje kwiatowe, zaproszenia, fotolustra i oczywiście obrączki – łącznie ponad 125 firm. To tylko mały fragment tego...

Iluminacje na Rynku Wielkim w Zamościu

Powitanie zimy w Zamościu – znamy pierwsze szczegóły

W dniach 6-8 grudnia Zamość będzie witał zimę. Znamy już pierwsze szczegóły tej trzydniowej imprezy.

fot. TeroVesalainen / pixabay.com (archiwum)

„Biznes bez barier” w Uczelni Państwowej w Zamościu

18 listopada w Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu odbędzie się konferencja pt. „Biznes bez barier”, organizowana w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

materiał nadesłany

PWSZ Zamość vs KU AZS Politechnika Rzeszów

Już w najbliższą niedzielę (17.11) w Zamościu odbędzie się mecz I ligi tenisa stołowego kobiet – PWSZ Zamość zmierzy się z KU AZS Politechniką Rzeszów.