Już w najbliższą sobotę w Zamościu odbędzie się kolejny mecz piłki ręcznej – pierwszoligowa Padwa Zamość zmierzy się z Azotami Puławy II.

W piłce ręcznej widziałem już prawie wszystko, w tym wiele porażek murowanych faworytów. Przyjeżdża do nas zespół nieobliczalny. Azoty będą raczej bez wzmocnień z pierwszej drużyny, bo ta w tym samym czasie wyjazdowy mecz w europejskich pucharach. Ale i tak nie możemy ich zlekceważyć. Na szczęście znam trenera Marcina Czerwonkę i wiem, że nie zaniedba żadnego szczegółu w przygotowaniach – mówi Jakub Kłoda, który z powodu kontuzji obejrzy mecz z ławki rezerwowych.

Paradoksalnie takie mecze mogą okazać się bardzo trudne. My ciągle uczymy się roli faworyta, z czym też trzeba sobie poradzić. Na pewno większe doświadczenie i ogranie będzie po naszej stronie. Postaramy się zapomnieć na chwilę o sytuacji w tabeli i wyjść na rywala w pełni skoncentrowani. Generalnie życzyłbym sobie, żebyśmy potrafili narzucić w tym spotkaniu swoje warunki gry. Mamy na pewno wszystkie atuty ku temu, aby tak właśnie się stało – mówi Marcin Czerwonka, trener Padwy Zamość.

Mecz odbędzie się w najbliższą sobotę (12 października) w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu. Początek meczu o godz. 16.00 (a nie o godz. 18.00, jak było wcześniej planowane i napisane na karnetach).

Najnowsze zapowiedzi

fot. Adrian Such (archiwum)

VI Orszak Trzech Króli w Zamościu – trasa, program

6 stycznia ulicami Zamościa przejdzie VI Orszak Trzech Króli pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”. Publikujemy trasę i szczegółowy program Orszaku.

materiał nadesłany

„Walczymy razem z Sebastianem” – turniej w Zamościu

Jak co roku, 26 grudnia w hali OSiR w Zamościu odbędzie się Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski, tym razem pod hasłem „Walczymy razem z Sebastianem”. Co w programie?

materiał nadesłany

„Andersen Tawil” – wystawa Oliwii Kwiatkowskiej

Młodzieżowa Pracownia Fotografii „Negatyw”, Zamojski Dom Kultury oraz autorka Oliwia Kwiatkowska zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. „Andersen Tawil”.

fot. Alicja / pixabay.com (archiwum)

Spotkanie wigilijne dla osób samotnych i bezdomnych

19 grudnia w Zamościu odbędzie się uroczyste spotkanie wigilijne dla osób samotnych, bezdomnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

materiał nadesłany

PWSZ Zamość vs RKS Cukrownik S.Instal Chybie

W najbliższą sobotę (14.12) w Zamościu odbędzie się mecz I ligi tenisa stołowego kobiet – PWSZ Zamość zmierzy się z RKS Cukrownik S.Instal Chybie.