Tadeusz Wicherek

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu zaprasza na koncert pt. „Tradycyjnie i Patriotycznie”. Co w repertuarze?

Koncert odbędzie się z dwóch okazji: Narodowego Święta Niepodległości oraz 138. rocznicy założenia Orkiestry przez Karola Namysłowskiego.

Orkiestra pod batutą Tadeusza Wicherka zabierze słuchaczy w muzyczną podróż, prezentując tradycyjne utwory patriotyczne i muzykę ludową. W repertuarze nie zabraknie także najbardziej znanych kompozycji założyciela Orkiestry, Karola Namysłowskiego – informuje Bartłomiej Wojnarowski z Orkiestry.

Orkiestrze towarzyszyć będą soliści: Elżbieta Kozyra (sopran), Barbara Rabiega (mezzosopran), Tomasz Nadolski (baryton), Dariusz Sobczak (bas-baryton).

Koncert odbędzie się 8 listopada (piątek) o godz. 19.00 w sali koncertowej Namysłowiaków. Bilety w cenie 40/30 zł są jeszcze do nabycia w biurze Orkiestry przy ul. Partyzantów 2 oraz przez internet. Liczba miejsc ograniczona.

Najnowsze zapowiedzi

fot. Adrian Such (archiwum)

VI Orszak Trzech Króli w Zamościu – trasa, program

6 stycznia ulicami Zamościa przejdzie VI Orszak Trzech Króli pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”. Publikujemy trasę i szczegółowy program Orszaku.

materiał nadesłany

„Walczymy razem z Sebastianem” – turniej w Zamościu

Jak co roku, 26 grudnia w hali OSiR w Zamościu odbędzie się Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski, tym razem pod hasłem „Walczymy razem z Sebastianem”. Co w programie?

materiał nadesłany

„Andersen Tawil” – wystawa Oliwii Kwiatkowskiej

Młodzieżowa Pracownia Fotografii „Negatyw”, Zamojski Dom Kultury oraz autorka Oliwia Kwiatkowska zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. „Andersen Tawil”.

fot. Alicja / pixabay.com (archiwum)

Spotkanie wigilijne dla osób samotnych i bezdomnych

19 grudnia w Zamościu odbędzie się uroczyste spotkanie wigilijne dla osób samotnych, bezdomnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

materiał nadesłany

PWSZ Zamość vs RKS Cukrownik S.Instal Chybie

W najbliższą sobotę (14.12) w Zamościu odbędzie się mecz I ligi tenisa stołowego kobiet – PWSZ Zamość zmierzy się z RKS Cukrownik S.Instal Chybie.