Książnica Zamojska zaprasza na spotkanie pod hasłem „Zamość czyta Klukowskiego”. W trakcie spotkania będą czytane fragmenty wspomnień Zygmunta Klukowskiego (1885-1959).

Kim był Zygmunt Klukowski? — Autor to polski lekarz, historyk, bibliofil, nauczyciel, żołnierz Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej. W 1919 roku zamieszkał w Szczebrzeszynie, gdzie pełnił funkcję dyrektora Szpitala pw. św. Katarzyny – informuje Karolina Fidler-Niemczuk z Książnicy Zamojskiej.

Jak dodaje, zapiski Zygmunta Klukowskiego zostaną odczytane przez mieszkańców Zamościa z inicjatywy Dariusza Górnego – poety, regionalisty i filologa.

Spotkanie odbędzie się 14 listopada (czwartek) o godz. 17.00 w Książnicy Zamojskiej (Zamość, ul. Kamienna 20). Wstęp wolny.

W tym samym dniu zostanie otwarta wystawa poświęcona Klukowskiemu, którą będzie można oglądać w Bibliotece Głównej Książnicy Zamojskiej do 14 grudnia br.

Najnowsze zapowiedzi

fot. Adrian Such (archiwum)

VI Orszak Trzech Króli w Zamościu – trasa, program

6 stycznia ulicami Zamościa przejdzie VI Orszak Trzech Króli pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”. Publikujemy trasę i szczegółowy program Orszaku.

materiał nadesłany

„Walczymy razem z Sebastianem” – turniej w Zamościu

Jak co roku, 26 grudnia w hali OSiR w Zamościu odbędzie się Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski, tym razem pod hasłem „Walczymy razem z Sebastianem”. Co w programie?

materiał nadesłany

„Andersen Tawil” – wystawa Oliwii Kwiatkowskiej

Młodzieżowa Pracownia Fotografii „Negatyw”, Zamojski Dom Kultury oraz autorka Oliwia Kwiatkowska zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. „Andersen Tawil”.

fot. Alicja / pixabay.com (archiwum)

Spotkanie wigilijne dla osób samotnych i bezdomnych

19 grudnia w Zamościu odbędzie się uroczyste spotkanie wigilijne dla osób samotnych, bezdomnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

materiał nadesłany

PWSZ Zamość vs RKS Cukrownik S.Instal Chybie

W najbliższą sobotę (14.12) w Zamościu odbędzie się mecz I ligi tenisa stołowego kobiet – PWSZ Zamość zmierzy się z RKS Cukrownik S.Instal Chybie.