Iluminacje na Rynku Wielkim w Zamościu

W dniach 6-8 grudnia Zamość będzie witał zimę. Znamy pierwsze szczegóły tej imprezy.

Impreza odbędzie się na Rynku Wielkim, potrwa od piątku do niedzieli (6-8 grudnia). W programie uwzględniono sporo wydarzeń, m.in. tradycyjny Jarmark Świąteczny, konkurs na „Pierniczka Roku 2019”, wspólne kolędowanie, oficjalne otwarcie lodowiska, premierę świątecznych iluminacji, wizytę motomikołajów, paradę offroadowców, układanie wielkiej gwiazdy z jeepów, konkursy i zabawy dla dzieci oraz inne atrakcje.

Jeśli chodzi o plan godzinowy, to na razie wiadomo, że premiera iluminacji zwanej „Świetlnym Labiryntem” odbędzie się 6 grudnia o godz. 18.00, Motomikołaje ze słodyczami w kaskach odwiedzą Rynek Wielki 8 grudnia o godz. 12.00, zaś Jarmark Świąteczny potrwa przez wszystkie trzy dni od godz. 12.00 do wieczora.

O szczegółach tych wydarzeń będziemy informować w kolejnych artykułach.

Najnowsze zapowiedzi

fot. Adrian Such (archiwum)

VI Orszak Trzech Króli w Zamościu – trasa, program

6 stycznia ulicami Zamościa przejdzie VI Orszak Trzech Króli pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”. Publikujemy trasę i szczegółowy program Orszaku.

materiał nadesłany

„Walczymy razem z Sebastianem” – turniej w Zamościu

Jak co roku, 26 grudnia w hali OSiR w Zamościu odbędzie się Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski, tym razem pod hasłem „Walczymy razem z Sebastianem”. Co w programie?

materiał nadesłany

„Andersen Tawil” – wystawa Oliwii Kwiatkowskiej

Młodzieżowa Pracownia Fotografii „Negatyw”, Zamojski Dom Kultury oraz autorka Oliwia Kwiatkowska zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. „Andersen Tawil”.

fot. Alicja / pixabay.com (archiwum)

Spotkanie wigilijne dla osób samotnych i bezdomnych

19 grudnia w Zamościu odbędzie się uroczyste spotkanie wigilijne dla osób samotnych, bezdomnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

materiał nadesłany

PWSZ Zamość vs RKS Cukrownik S.Instal Chybie

W najbliższą sobotę (14.12) w Zamościu odbędzie się mecz I ligi tenisa stołowego kobiet – PWSZ Zamość zmierzy się z RKS Cukrownik S.Instal Chybie.