6 grudnia na Rynku Wielkim w Zamościu odbędzie się premiera iluminacji świątecznych. Jedną z nich ma być zupełna nowość – „Świetlny Labirynt”.

„Świetlny Labirynt” ma zajmować powierzchnię 800 m kw. Jak poinformowały nas władze miasta, do labiryntu będzie można wejść, a w jego wnętrzu spacerowicze odnajdą wiele świecących ozdób, w tym gwiazdy, bombki, prezenty, stożki. Na Rynku Wielkim nie zabraknie też innych, sprawdzonych już dekoracji – tradycyjnej choinki, napisu „I love Zamość” czy szopki bożonarodzeniowej (od 10 grudnia).

Dekoracje na Starym Mieście co roku cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców miasta i turystów, którzy specjalnie przyjeżdżają do Zamościa, by obejrzeć iluminacje. Ozdoby wprowadzają nas w świąteczny klimat, ale mają one nie tylko wymiar estetyczny, dekoracyjny. Dzięki głosom internautów zwyciężaliśmy w plebiscycie „Świeć się” na najpiękniej rozświetlone miasto, a nagrody przekazywaliśmy osobom potrzebującym – przypomina prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.

Iluminacje na Rynku Wielkim okazały się strzałem w dziesiątkę. W połączeniu z lodowiskiem przed Ratuszem znakomicie ożywiają Stare Miasto w pozornie martwym sezonie zimowym. Takie wnioski płyną chociażby z rozmów z naszymi restauratorami. Iluminacje mają także ogromne znaczenie promocyjne. Zdobyty dwukrotnie tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”, poza prestiżem, dał nam pokaźny pakiet promocyjny w ogólnopolskich mediach. O Zamościu mówiono, pisano i pokazywano go w telewizji, a niektóre ze zdjęć i filmów z poprzednich lat osiągały nawet milion wyświetleń – dodaje Damian Miechowicz, dyrektor Wydziału Turystyki i Promocji UM Zamość.

Premiera świątecznych iluminacji, w tym „Świetlnego Labiryntu”, odbędzie się 6 grudnia o godz. 18.00. Tego samego dnia ma ruszyć lodowisko i rozpocząć się trzydniowe powitanie zimy. Więcej o imprezie piszemy tutaj.

Najnowsze zapowiedzi

fot. Adrian Such (archiwum)

VI Orszak Trzech Króli w Zamościu – trasa, program

6 stycznia ulicami Zamościa przejdzie VI Orszak Trzech Króli pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”. Publikujemy trasę i szczegółowy program Orszaku.

materiał nadesłany

„Walczymy razem z Sebastianem” – turniej w Zamościu

Jak co roku, 26 grudnia w hali OSiR w Zamościu odbędzie się Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski, tym razem pod hasłem „Walczymy razem z Sebastianem”. Co w programie?

materiał nadesłany

„Andersen Tawil” – wystawa Oliwii Kwiatkowskiej

Młodzieżowa Pracownia Fotografii „Negatyw”, Zamojski Dom Kultury oraz autorka Oliwia Kwiatkowska zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. „Andersen Tawil”.

fot. Alicja / pixabay.com (archiwum)

Spotkanie wigilijne dla osób samotnych i bezdomnych

19 grudnia w Zamościu odbędzie się uroczyste spotkanie wigilijne dla osób samotnych, bezdomnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

materiał nadesłany

PWSZ Zamość vs RKS Cukrownik S.Instal Chybie

W najbliższą sobotę (14.12) w Zamościu odbędzie się mecz I ligi tenisa stołowego kobiet – PWSZ Zamość zmierzy się z RKS Cukrownik S.Instal Chybie.