Szopka na Rynku Wielkim w Zamościu

Jak informuje magistrat, 10 grudnia na Rynku Wielkim w Zamościu pojawi się bożonarodzeniowa szopka.

Każdego roku szopka przyciąga sporo osób, które chcą uwiecznić ją na zdjęciu i poczuć klimat Świąt. Władze miasta liczą, że tak będzie również w tym roku.

Oprócz szopki, na Rynku Wielkim stanie też tradycyjna choinka, świecący napis „I love Zamość” oraz nowość – „Świetlny Labirynt”, do którego będzie można wejść. Premierę świątecznych iluminacji zaplanowano na 6 grudnia (godz. 18.00). Jak zapowiadają władze miasta, na szopkę będzie trzeba zaczekać do 10 grudnia.

Najnowsze zapowiedzi

fot. Adrian Such (archiwum)

VI Orszak Trzech Króli w Zamościu – trasa, program

6 stycznia ulicami Zamościa przejdzie VI Orszak Trzech Króli pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”. Publikujemy trasę i szczegółowy program Orszaku.

materiał nadesłany

„Walczymy razem z Sebastianem” – turniej w Zamościu

Jak co roku, 26 grudnia w hali OSiR w Zamościu odbędzie się Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski, tym razem pod hasłem „Walczymy razem z Sebastianem”. Co w programie?

materiał nadesłany

„Andersen Tawil” – wystawa Oliwii Kwiatkowskiej

Młodzieżowa Pracownia Fotografii „Negatyw”, Zamojski Dom Kultury oraz autorka Oliwia Kwiatkowska zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. „Andersen Tawil”.

fot. Alicja / pixabay.com (archiwum)

Spotkanie wigilijne dla osób samotnych i bezdomnych

19 grudnia w Zamościu odbędzie się uroczyste spotkanie wigilijne dla osób samotnych, bezdomnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

materiał nadesłany

PWSZ Zamość vs RKS Cukrownik S.Instal Chybie

W najbliższą sobotę (14.12) w Zamościu odbędzie się mecz I ligi tenisa stołowego kobiet – PWSZ Zamość zmierzy się z RKS Cukrownik S.Instal Chybie.