Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu zaprasza na kameralny koncert grupy Stone Jazz pochodzącej z Korei Południowej.

Grupa Stone Jazz powstała w 2005 roku w Seulu, ma na swoim koncie już 6 albumów studyjnych. Grupę tworzy sześcioro muzyków z Korei, zafascynowanych połączeniem kultury azjatyckiej i muzyki zachodniej: Onesoo Lee (fortepian), Inyoung Kim (kontrabas), Soonwook Hanh (perkusja), Hoonjung Yang (koreańska harfa), Yechan Kim (bambusowy obój), Sangeun Woo (koreańskie skrzypce ludowe).

Niekiedy gatunek muzyczny prezentowany przez grupę określa się jako „jazz orientalny” – informuje Bartłomiej Wojnarowski z Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu.

Zespół wystąpi w Zamościu w ramach swojej międzynarodowej trasy koncertowej. Koncert odbędzie się 28 listopada (czwartek) o godz. 19.00 w sali koncertowej Orkiestry przy ul. Partyzantów 2. Bilety w cenie 20/10 zł są do nabycia w biurze Orkiestry (ul. Partyzantów 2) oraz przez internet na stronie Orkiestry.

Najnowsze zapowiedzi

fot. Adrian Such (archiwum)

VI Orszak Trzech Króli w Zamościu – trasa, program

6 stycznia ulicami Zamościa przejdzie VI Orszak Trzech Króli pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”. Publikujemy trasę i szczegółowy program Orszaku.

materiał nadesłany

„Walczymy razem z Sebastianem” – turniej w Zamościu

Jak co roku, 26 grudnia w hali OSiR w Zamościu odbędzie się Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski, tym razem pod hasłem „Walczymy razem z Sebastianem”. Co w programie?

materiał nadesłany

„Andersen Tawil” – wystawa Oliwii Kwiatkowskiej

Młodzieżowa Pracownia Fotografii „Negatyw”, Zamojski Dom Kultury oraz autorka Oliwia Kwiatkowska zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. „Andersen Tawil”.

fot. Alicja / pixabay.com (archiwum)

Spotkanie wigilijne dla osób samotnych i bezdomnych

19 grudnia w Zamościu odbędzie się uroczyste spotkanie wigilijne dla osób samotnych, bezdomnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

materiał nadesłany

PWSZ Zamość vs RKS Cukrownik S.Instal Chybie

W najbliższą sobotę (14.12) w Zamościu odbędzie się mecz I ligi tenisa stołowego kobiet – PWSZ Zamość zmierzy się z RKS Cukrownik S.Instal Chybie.