Muzeum Zamojskie oraz autor Mirosław Chmiel zapraszają na otwarcie wystawy fotograficznej pt. „Akademia Zamojska 2019”.

„Akademia Zamojska 2019” to dokumentacja fotograficzna przedstawiająca stan budynku dawnej Akademii przed oddaniem go do rewitalizacji.

Na wystawie zaprezentowana jest tylko część materiału fotograficznego zgromadzonego podczas realizacji projektu. Dokumentacja fotograficzna w wersji elektronicznej zostanie przekazana w całości do Muzeum Zamojskiego, a drugi komplet do Archiwum Państwowego w Zamościu – zapowiada Mirosław Chmiel.

Wernisaż z udziałem autora odbędzie się 6 grudnia (piątek) o godz. 16.00 w Muzeum Zamojskim przy ul. Ormiańskiej 24. Wstęp wolny.

Mirosław Chmiel – informacje o autorze

Mirosław Chmiel – artysta fotografik AFRP, członek rzeczywisty Fotoklubu RP. Kurator galerii fotografii „Galeria Mała” w ZDK oraz wystaw w Hotelu Mercure, Hotelu Arte i Morandówce. W 1976 roku, wraz z grupą pasjonatów fotografii, założył Zamojską Grupę Fotografików, która obecnie działa pod nazwą: Zamojska Grupa Fotograficzna Grupa Twórcza. Autor ponad 50 wystaw indywidualnych i uczestnik ok. 200 wystaw zbiorowych. W 2018 roku otrzymał medal Za Zasługi dla Fotografii Polskiej.

Najnowsze zapowiedzi

fot. Adrian Such (archiwum)

VI Orszak Trzech Króli w Zamościu – trasa, program

6 stycznia ulicami Zamościa przejdzie VI Orszak Trzech Króli pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”. Publikujemy trasę i szczegółowy program Orszaku.

materiał nadesłany

„Walczymy razem z Sebastianem” – turniej w Zamościu

Jak co roku, 26 grudnia w hali OSiR w Zamościu odbędzie się Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski, tym razem pod hasłem „Walczymy razem z Sebastianem”. Co w programie?

materiał nadesłany

„Andersen Tawil” – wystawa Oliwii Kwiatkowskiej

Młodzieżowa Pracownia Fotografii „Negatyw”, Zamojski Dom Kultury oraz autorka Oliwia Kwiatkowska zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. „Andersen Tawil”.

fot. Alicja / pixabay.com (archiwum)

Spotkanie wigilijne dla osób samotnych i bezdomnych

19 grudnia w Zamościu odbędzie się uroczyste spotkanie wigilijne dla osób samotnych, bezdomnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

materiał nadesłany

PWSZ Zamość vs RKS Cukrownik S.Instal Chybie

W najbliższą sobotę (14.12) w Zamościu odbędzie się mecz I ligi tenisa stołowego kobiet – PWSZ Zamość zmierzy się z RKS Cukrownik S.Instal Chybie.